سه شنبه, 22 خرداد 1397 ساعت 09:42

افزایش جریمه ها و سردرگمی رانندگان برای معاینه فنی

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدتی است که رانندگان برای دریافت کارت معیانه فنی باید صف‌هایی طولانی را تحمل کنند. اما این داستان از آنجایی شروع شد که هر روز تردد بدون معاینه فنی جریمه ای 50 هزار تومانی را برای رانندگان به همراه آورد. تصویب این قانون ازدحام شدیدی را در مراکز معاینه فنی ایجاد کرد.

گفت و گو با برخی رانندگان نشان می دهد که این شلوغی تقریبا از ابتدای سال در این مراکز شروع شده است.

اما نکته ای که اعتراض بسیاری را به همراه داشته است، این بود که انتظار در این صف ها، به خصوص در تهران تا حدی شدت گرفته بود که رانندگان برای دریافت معاینه فنی با مشکلاتی رو به رو شدند. این مساله باعث بسیاری از در صف مانده ها با منقضی شدن معاینه فنی رو به رو شوند و این اتفاق، پیامدی جز جریمه برایشان به همراه نداشت.

این در حالی است که محمد رضا گویا، مدیر روابط عمومی ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو در گفت و گو با عصر اقتصاد، با اشاره به شلوغی های اخیر، گفت: این ترافیک ناخواسته تا حدودی برطرف شده است و امکان دارد در یک بازه زمانی خاص باشد.

وی در ادامه گفت: در راستای بهبود این وضعیت تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از بین آن ها می توان به نوبت دهی اینترنتی و پیامکی اشاره کرد.

گویا افزود: در حال حاضر برخی از مراکز کمتر از سی دقیقه و دیگر مراکز کمتر از یک ساعت  ارایه پاسخگویی هستند. علاوه بر این وضعیت ماینه فنی خودرو ها نیز در این مراکز بازدید و کنترل می شود.

وی همچنین با اشاره به این که وضعیت بهبود ترافیک این مراکز در دستور کار قرار دارد، گفت: از اقداماتی که در این راستا صورت گرفته است می توان به افزایش پذیرش ظرفیت این مراکز اشاره کرد. که این افزایش شامل سه واحد سیار می شود و علاوه بر این سه مرکز نیز به صورت بیست چهار ساعته فعالیت می کنند که شامل مراکز بیهقی، آبشناسان و یکی از واحد های سیار در مرکز نوبنیاد می شود.

مدیر روابط عمومی ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو همچنین افزود: جریمه عدم دریافت معاینه فنی به صورت روزانه 50 هزارتومان و توسط دوربین های زوج و فرد و طرح ترافیک و یا توسط پلیس ثبت می شود و بابت دیرکرد هم هزینه ای دریافت نمی شود.

خواندن 774 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395