سه شنبه, 22 خرداد 1397 ساعت 11:42

برخی افراد مشهور در کمک به زلزله زدگان سوء استفاده کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به جمع آوری کمک برای زلزله زدگان کرمانشاه گفت: متاسفانه در گذشته برخی بی اعتمادی‌ها به هلال احمر وجود داشت که سبب شد بعضی افراد مشهور با بهره گیری از این شرایط، در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه سوء استفاده کردند.

شهاب الدین صابونچی با اشاره به حادثه زلزله کرمانشاه، گفت: برای نخستین بار در این منطقه، فضای مجازی با کاربری جوانان، محوریت انتقال اخبار را برعهده داشت. فرمان فضای مجازی در اختیار جوانان است و هلال احمر می تواند با اقناع جوانان و افزایش اعتماد به این ارگان بستر حمایت تمام افراد جامعه را از این نهاد کمک رسان غیر سیاسی مهیا کند.
وی با اعلام اینکه در دوره مدیریت جدید هلال احمر، به حوزه جوانان توجه جدی می شود، تاکید کرد: اقناع جوانان به اعتماد و حمایت از هلال احمر می تواند تحولی عظیم در کشور به وجود آورد.
صابونچی با اشاره به فضای فعالیت در حوزه جوانان، گفت: فعالیت در حوزه جوانان سخت و حساس، اما شیرین است زیرا جمعیت جوانانی که بخش بزرگی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند بر دیگر اقشار تاثیرگذارند.
وی با بیان اینکه جوانان آرمان گرا و سخت گیر هستند، گفت: مصلحت گرا نبودن جوانان یکی از ویژگی های جوانان است که این، مسئله کار با آنها را سخت اما لذت بخش می کند.
صابونچی حوزه جوانان را یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار جمعیت هلال احمر عنوان کرد و افزود: اگر بخش جوانان تقویت شود قطعا دیگر بخش های جمعیت هلال احمر ارتقا پیدا می کند؛ به عنوان مثال برای توسعه بخش امداد و نجات می توان از کودکی به افراد آموزش های همگانی و نوعدوستی را آموزش داد.
وی با اشاره به سابقه 90 ساله هلال احمر ایران و 70 ساله سازمان جوانان گفت: هیچ فردی در هلال احمر به طمع نان و نام نمی آید و سرمایه اجتماعی کل کشور می تواند به این سمت بیاید.
صابونچی با اشاره به گستردگی هلال احمر در سراسر کشور گفت: هلال احمر در تمام نقاط کشور در روستاها و شهرها داوطلب دارد و این امر، عرصه را برای گسترش آموزه های این نهاد غیر انتفاعی کمک رسان مهیا می کند.
وی از هم افزایی سازمان جوانان هلال احمر با دیگر ارگان ها خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری دیگر ارگان های مرتبط، کارهای بزرگی انجام دهیم و قطعا در دوره جدید فعالیت سازمان جوانان هلال احمر بسیاری از طرح های مفیدی که پیش از این انجام می شد تقویت می شود.
وی یکی از برنامه های سازمان جوانان را ایجاد انگیزه در بین جوانان اعلام کرد و گفت: فقط پول انگیزه ایجاد نمی کنند؛ در نظر داریم با برنامه های توانمندسازی به افزایش انگیزه در جوانان کمک کنیم.
* ادامه حمایت روانی از زلزله زدگان کرمانشاه
صابونچی از ادامه حضور تیم های سحر (حمایت های روانی هلال احمر) در مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد و گفت: از معدود تیم هایی که هنوز در منطقه حضور دارند، تیم های سحر هلال احمر است که برنامه داریم این تیم ها برای حضور بهتر، تقویت شوند.
وی یکی از مسیرهای آموزشی تاثیرگذار برای کودکان و جوانان را برگزاری اردوهای آموزشی ارزیابی کرد و گفت: امسال در نظر داریم اردوهای آموزشی را با نوآوری های متعددی در سراسر کشور برگزار کنیم.
صابونچی از برگزاری دوره های آموزش های مناسب با اقلیم زندگی جوانان خبر داد و گفت: جوانان با مهارت های لازم برای زندگی در اقلیم هایی مانند کویر و کوهستان و جنگل را آموزش می بینند.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی ها قرار است دوره های اردویی که در آن مهارت های همگانی و بشردوستی آموزش داده می شود با توزیع اقلیمی گسترده و در مناطق مختلف برپا شود.
صابونچی اضافه کرد: جوانان در این اردوها مهارت زندگی در اقلیم های کوهستانی، کویری و جنگلی را یاد می گیرند.
منبع: ایرنا

خواندن 1630 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395