سه شنبه, 22 خرداد 1397 ساعت 12:34

اطلاعات تکميلي

  • آذری جهرمی؛

فنآوری فضایی در خدمت رفع مشکلات کشور قرار می‌گیرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز کشور با مشکلاتی در زمینه آب و تغییر کاربری اراضی روبروست، گفت: برنامه توسعه فضایی کشور باید در خدمت رفع این مشکلات قرار گیرد.

«محمدجواد آذری جهرمی» در هجدهمین جلسه کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی افزود: امروز در دنیا، فناوری فضایی بسیار کاربردی است و در حل بسیاری از مشکلات کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت مشخص شدن اهداف و چشم انداز بخش فضایی کشور تا افق 1404 ادامه داد: تحقق اهداف فضایی کشور نیازمند تعیین برنامه اقدام مشخص به همراه شفاف سازی نقش بازیگران این عرصه برای تحقق اهداف آن است.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه نقشه راه فضایی کشور در افق 1404 باید دارای برنامه اجرایی، عملیاتی و دقیق باشد، گفت: تعیین شفاف برنامه اجرایی کار، امکان نظارت بر آن و گزارش وضعیت پیشرفت پروژه ها توسط دبیرخانه شورای عالی فضایی را امکان پذیر می سازد.
وزیرارتباطات به تدوین نقشه و سند راه فضایی کشور اشاره کرد و افزود: این سند باید متناسب با واقعیات و شرایط حاکم بر کشور و بخش فضایی تنظیم شده و اقدام های گسترده ای برای کاربردی سازی این فناوری در نظر گرفته شود.
رئیس سازمان فضایی ایران ابتدای امسال اعلام کرد: برنامه توسعه فناوری فضایی کشور برای توسعه خدمات به شهروندان در دستور کار جدی این سازمان قرار دارد و از امسال اجرایی می شود.
منبع: ایرنا

خواندن 354 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395