سه شنبه, 22 خرداد 1397 ساعت 14:08

واکنش رئیس اماراتی اوپک به نامه زنگنه چه بود؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: عربستان در هفته‌های اخیر ۲۰۰ هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داده و سیاست محدودسازی فعلی توزیع در بازار نفت را رها کرده است.

جلال میرزایی با اشاره به همراهی برخی از کشورهای عضو اوپک با آمریکایی‌ها برای تحریم نفتی ایران، گفت: کشورهای عضو اوپک همانگونه که جهت گیری سیاست خارجی آنها نشان می‌دهد در تصمیم گیری های اقتصادی خود تحت نفوذ آمریکا عمل می کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهای عضو اوپک در تصمیم گیرهای نفتی نیز زیر نفوذ آمریکا اقدام می کنند، افزود: متاسفانه عربستان و امارات تقریبا بیش از دو سال است که سیاست تقابل با ایران را دنبال می کنند و هر اقدامی که به ضرر منافع ایران باشد را در بازار نفت انجام می دهند.

برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند
 وی با اشاره به نامه وزیر نفت به رییس اوپک، ادامه داد: پس  از نامه ای که زنگنه به رییس اماراتی اوپک نوشت،  واکنش  نامناسب آنها به این نامه نشان دهنده این بود که برخی اعضای اوپک برای تقابل با ایران به صورت هماهنگ حرکت می کنند.
نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: انتظار می رفت که کشورهای عضو اوپک با توجه به اساسنامه این سازمان در برابر تحریم هایی که یک جانبه بوده از ایران حمایت کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خبر رویترز به نقل از منابع آگاه برای افزایش تولید نفت توسط برخی اعضای اوپک شرایط را پیچیده کرد، تصریح کرد: این موضوع که عربستان در هفته های اخیر 200 هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داده و سیاست محدودسازی فعلی توزیع در بازار نفت را رها کرده به دلیل پیشبرد استراتژی آمریکا در منطقه بوده که نگرانی هایی ایجاد کرده است.
منبع: خبرگزاری خانه ملت 

خواندن 264 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395