چهارشنبه, 23 خرداد 1397 ساعت 11:49

عوارض ورودی توتون سیگار 200 درصد افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از افزایش عوارض ورودی خرمن توتون از 5 به 15 درصد خبر داد.

«محمدرضا تاجدار» افزود: توجیه افزایش عوارض ورودی خرمن توتون مورد استفاده در واحدهای تولید سیگار، حمایت از کشاورزان و تامین نیاز توتون واحدهای سیگارساز از تولیدات داخلی عنوان شده است.
وی به سهم 70 درصدی توتون های خارجی در تامین نیاز توتون واحدهای تولید سیگار اشاره کرد و گفت: در زمینه تامین توتون سیگار به دلیل ذائقه های مختلف مصرف کنندگان، شرایط به گونه ای نیست که همه نیاز کشور را از محل تولید داخل تامین کنیم.
رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، «حفظ ذائقه در تولید سیگار» را بسیار مهم دانست و گفت: یک سیگار باید همیشه ذائقه ای یکسان داشته باشد؛ برای این کار، باید توتون های مختلف را از مناطق مختلف دنیا جمع و با هم ترکیب و با اسانس های مختلف عمل آوری کرده تا بتوانیم آن ذائقه را حفظ کنیم.
وی افزود: توتون های داخلی الزاما نمی توانند همه ذائقه ها را تامین کند؛ بنابراین تولیدکنندگان سیگار باید توتون را از مناطق مختلف دنیا بخرند.
تاجدار اظهار داشت: حتی برزیل که بزرگترین تولیدکننده توتون در دنیاست، در تولید سیگار نمی تواند بطور کامل متکی به محصولات داخلی باشد و خود را از واردات مصون بداند؛ همه تولید کنندگان کالای دخانی مجبورند خرمن توتون خود را از نقاط مختلف دنیا تامین کنند.
وی تصریح کرد: اگر تولیدکنندگان سیگار نتوانند نیاز خود را تامین کنند، ذائقه تغییر می کند و آن برند سهم خود را در بازار از دست می دهد.
اکنون 12 کارخانه تولید سیگار در کشور فعال است و حدود 10 هزار نفر به صورت مستقیم در این کارخانه ها کار می کنند.
تاجدار، پیش از این مصرف سیگار کشور را سالیانه 72 میلیارد نخ اعلام کرد و گفته بود، 49 میلیارد نخ از این میزان در کارخانجات داخلی تولید، سه میلیارد نخ از مبادی رسمی وارد می شود و بقیه یعنی 20 میلیارد نخ نیز سهم قاچاق است.
منبع: ایرنا

خواندن 614 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395