یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 12:58

سازمان بنادر و دریانوردی عضو ستاد مرکزی خدمات سفر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

با توجه به برنامه ریزی و اقدامات مناسب سازمان بنادر و دریانوردی در سفرهای نوروزی ١٣٩٧ و افزایش چشمگیر مسافر و گردشگر دریایی، این سازمان برای اولین بار عضو ستاد مرکزی خدمات سفر شد.

 به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، یک مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر گفت: در سی‌ودومین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که روز چهارشنبه٢٣خرداد٩٧ در محل معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، پس از ارایه گزارش سازمان بنادر و دریانوردی از نحوه برنامه ریزی، ارایه خدمات و اطلاع رسانی طرح نوروزی گردشگری دریایی در نوروز ۱۳۹۷، این سازمان به عضویت ستاد مرکزی خدمات سفر درآمد.

به گفته وحید رحمتی، یکی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی حمایت از پروژه‌های گردشگری دریایی است که شامل بسته‌های دربرگیرنده تاسیسات، روبناها، تجهیزات و شناورهای دریایی است که خوشبختانه در طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی (۲۵ اسفندماه۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین٩٧) و با توجه به تمهیدات و تدابیر در نظر گرفته شده و اطلاع رسانی مناسب به منظور اشاعه فرهنگ سفر و گردشگری دریایی، شاهد افزایش چشمگیر استقبال هموطنان عزیز در نوروز٩٧ بودیم.

وی افزود: در ایام نوروز ۱۳۹۷، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد.

بنا بر اعلام مدیرکل روابط عمومی و تشریفات بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، در تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۷، در کل بنادر شمالی و جنوبی کشور ۶۳ فروند شناور مسافری با ظرفیت هفت هزار و پانصد صندلی به مهمانان نوروزی خدمات رسانی می‌کنند، گفت: ۵۴ فروند شناور مسافری و رو- رو با ظرفیت ۶ هزار و ۲۹۳ صندلی و ۶۵ فروند لندینگ کرافت با ظرفیت جابه جایی دو هزار و ۸۸۰ نفر در شهرستان‌های ساحلی و جزایر استان هرمزگان در تعطیلات نوروزی فعال بودند.

رحمتی خاطرنشان کرد: همچنین برای نخستین بار، ۹ اسکله گردشگری - تفریحی با اعتباری معادل ۵۲ میلیارد ریال در جزایر قشم، هنگام، هرمز و خور آذینی شهرستان سیریک واقع در استان هرمزگان نصب شد و به بهره برداری رسید و از ابتدای طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی در استان هرمزگان تا پایان تعطیلات نوروز، شاهد افزایش قابل توجه میزان استقبال مردم از گردشگری دریایی و گشت های تفریحی بودیم.

گفتنی است؛ ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر به استناد مصوبه شماره ۱۶۹۰۶۷/ت۵۰۱۰۷ هـ مورخ ۸/۱۱/۱۳۹۲ هیئت وزیران به منظور توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین مدیریت یکپارچه، سیاستگزاری، برنامه ریزی، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیت های سفر با عضویت دستگاه های اجرایی مرتبط با امر سفر و گردشگری سفر تشکیل شده است که در سی‌ و دومین جلسه این ستاد، به علت برنامه ریزی و اقدامات مناسب سازمان بنادر و دریانوردی در سفرهای دریایی کشور در ایام نوروز ١٣٩٧ و افزایش چشمگیر مسافر و گردشگر دریایی، این سازمان برای اولین بار؛ عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر شد.

منبع: ایلنا

خواندن 473 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395