دوشنبه, 28 خرداد 1397 ساعت 13:42

تهیه دستورالعمل ۱۰ ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل سیاسی وزارت کشور از تهیه دستورالعمل ۱۰ ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب خبر داد و تاکید کرد: بحث و بررسی درخصوص این دستورکار به پایان نرسیده و ادامه بحث به جلسه آتی موکول شد.

بهرام سرمست پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درخصوص جلسه کمیسیون ماده ۱۰ گفت: یکی از دستورات جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب که مورد بررسی قرار گرفت، تخصیص کمک و یارانه ماده ۱۷ فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی بود. 

تهیه دستورالعمل ۱۰ ماده‌ای برای پرداخت یارانه به احزاب 

وی با بیان اینکه دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب دستورالعملی را تهیه کرده که شامل ۱۰ ماده و ۱۲ تبصره است که می‌‌‌تواند شاخص امتیازبندی احزاب باشد، اظهار داشت: بحث و بررسی درخصوص این دستورکار به پایان نرسیده و ادامه بحث به جلسه آتی موکول شد که ان‌شاالله بتوانیم دستورالعملی را اجرایی کنیم که در هدفمندی یارانه گام موثر و مفیدی باشد.

۱۴ تیر اسامی احزابی که خود را با قانون جدید احزاب منطبق نکرده‌اند، اعلام می‌شود 

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به مصوبه تطبیق احزاب با قانون جدید تصریح کرد: در این جلسه مصوب شد پیرو مصوبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری احزابی که خودشان را با قانون جدید تطبیق نداده‌‌‌اند تا تاریخ ۱۴ تیرماه این عدم تطبیق به صورت کتبی اعلام شود. 

سرمست افزود: در قانون پیش‌‌‌بینی شده که این احزاب یک ماه فرصت اعتراض دارند و ما هم ظرف سه ماه این اعتراضات را بررسی می‌کنیم و نظر نهایی را اعلام خواهیم کرد. 

ماموریت کمالی برای رسیدگی به اختلافات انجمن اسلامی مهندسان

وی درخصوص کنگره انجمن اسلامی مهندسان خاطرنشان کرد: اکثر احزاب و گروه‌‌‌های سیاسی در مرحله‌‌‌ای که می‌‌‌‌خواهند کنگره برگزار کنند به هرحال یک سری رقابت‌‌‌های درون حزبی دارند. با توجه به اختلاف انجمن اسلامی مهندسان، کمیسیون مقرر کرده است که آقای کمالی از طرف کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و خانه احزاب به این موضوع ورود پیدا کند و گزارش‌‌‌های لازم را بدهد. 

مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: آقای کمالی کنگره را برگزار کرده است، گزارش را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب داده و نظرش را اعلام خواهد کرد.

گزارش کنگره حزب اعتماد ملی به کمیسیون ماده ۱۰ داده شده است

سرمست درباره کنگره حزب اعتماد ملی ابراز داشت: گزارش این کنگره به کمیسیون داده شده است که به موقع اطلاع خواهد شد. 

وی درخصوص تعیین مکان‌‌‌ برای تجمعات بیان کرد: در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و همچنین در کمیسیون آیین‌‌‌نامه‌‌‌ها بحث‌‌‌های است اما چون به نتیجه‌‌‌ای نرسیده اجازه بدهید، اظهارنظری کنم.

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اضافه کرد: ما موظف هستیم به عنوان مجریان این قانون را اجرا کنیم و اگر در مواردی ایراداتی داشت آن را برطرف کنیم.

سرمست با بیان اینکه تعیین مکان‌‌های خاص قدمی در همین راستا بوده و ما باید به عنوان مجری تلاش کنیم، یادآور شد: خوشحال می‌‌‌شویم اساتید دانشگاه و سایر گروه‌های سیاسی نظرات خود را بیان کنند و به کمک کنند. 

منبع: ایلنا

خواندن 577 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395