سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 12:59

اطلاعات تکميلي

  • رئیس بنیاد آب ایرانیان:

طرح آمایش آب در کشور اجرا شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس بنیاد آب ایران گفت: اجرای طرح آمایش آب محور و ایجاد یک ساختار منطقی بین تولیدکننده و مصرف کننده می تواند به صیانت از منابع آبی کشور کمک کند.
«عبدالرضا فروغی» با یادآوری اینکه منابع آب ایران در معرض تهدید جدی قرار گرفته است و افزود: بدون شک با تدوام روند کنونی مصرف آب بحران کمبود منابع آبی کشور پیچیده تر می شود و این دو اقدام اساسی می تواند ما را در پشت سر گذاشتن این بحران یاری کند.

این فعال اجتماعی با بیان اینکه دولت با اجرای طرح آمایش آب محور باید تمام فعالیت های اقتصادی و صنعتی در کشور را با منابع آبی متناسب کند، افزود: اجرای این طرح سبب خواهد شد در یک دوره 5 تا 10 ساله وضعیت غلط مصرف آب در بخش های مختلف کشور تغییر کند.
رئیس بنیاد آب ایران یادآور شد: ایجاد ساختارهای منطقی بین تولید، انتقال و توزیع آب در بخش های کشاورزی، صنعتی و محیط زیست می تواند تعادل متناسبی را بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان آب برقرار کند و دریافت قیمت تمام شده آب از مصرف کنندگان و یا پرداخت مابه التفاوت آن توسط دولت به عنوان یارانه مدیریت منابع آب کشور در پایداری از منابع آب کشور بسیار موثر خواهد بود.
به گفته فروغی، خشک شدن دریاچه‌ها، تالاب‌ها، رودخانه‌ها، استفاده مستمر و بدون ملاحظه از منابع آب‌ های زیرزمینی، آلودگی محیط زیست، کمبود منابع آب شرب و گسترش ریزگردها، جامعه را در بسیاری مناطق کشور با تهدید جدی مواجه کرده و باید تلاش کنیم با برنامه ریزی و تغییر در الگوی مصرف، بحران و معضل کمبود منابع آب را در کشور پشت سر بگذاریم.
بنیاد آب ایران یک نهاد مدنی، غیر انتفاعی است که با هدف همفکری و همکاری با سازمانها و نهادهای دولتی از یکطرف و نهاد های خصوصی و اشخاص از طرف دیگر تشکیل شده تا با تلاش و کوشش در درون یک کانون تفکر و راه یابی، همه شهروندان به آب و بهداشت کافی دسترسی داشته باشند.
منبع: ایرنا

خواندن 350 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395