چهارشنبه, 30 خرداد 1397 ساعت 09:30

اطلاعات تکميلي

  • در دومین کنفرانس نقش مهندسی مکانیک در ساخت‌وساز شهری مطرح می‌شود؛

بازگشت آب خاکستری ساختمان‌ها به چرخه مصرف شهری

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

محمد ارفع

عصراقتصاد: دبیر علمی کنفرانس نقش مهندسی مکانیک در ساخت و ساز شهری با اشاره به اینکه راه کارهای بسیاری برای بازگشت آب خاکستری یا همان فاضلاب‌های غیر سمی به چرخه مصرف وجود دارد گفت: در دومین دوره این کنفرانس تلاش شده است تا با ارائه راهکار و عقد قراردادهایی با سازمان‎‌های مرتبط آب خاکستری ساختمان‌ها به چرخه مصرف بازگردنند و از آن‌ها حداقل برای آبیاری فضای سبز استفاده شود.

رامین کرمی در نشست خبری که روز گذشته در ساختمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به منظور تشریح برنامه‌های دومین  کنفرانس نقش مهندسی مکانیک در ساخت‌وساز شهری برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار عصراقتصاد مبنی بر اینکه یکی از اهداف مطرح شده برای این کنفرانس استفاده بهینه در مصرف آب است چه راهکارهایی برای استفاده از آب خاکستری جهت بازگشت به چرخه مصرف در این کنفرانس ارائه می‌شود گفت: آب خاکستری یکی از موارد بسیار مهم در مورد استفاده بهینه از آب تصفیه و بازگشت دوباره آب‌های مصرفی به چرخه مصرف است و ما به منظور آشنایی مهندسان و شرکت کنندگان جهت حمایت از این مساله قراردادی را با شرکت فاضلاب استان تهران منعقد کرده ایم تا آن ها در این کنفرانس حضور داشته و ورکشاپ های تخصصی را به این منظور برگزار کنند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با شرکت آبفا نیز تفاهم نامه ای برای استفاده از آب خاکستری امضا کرده است افزود: طبق این تفاهم نامه طرح های اولیه ای برای استفاده از آب های خاکستری ساختمان های بالای 5 هزار متر جهت استفاده در آبیاری فضای سبز شهری به شهرداری ها تحویل خواهد شد.

کرمی با اشاره به اینکه دومین دوره این کنفرانس در تاریخ ۵ و ۶ تیرماه برگزار خواهد شد گفت: در این زمینه مباحثی همانند مدیریت مصرف آب، مدیریت مصرف انرژی،حفاظت ساختمان در مقابل حریق و ... مطرح و مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای این دوره از کنفرانس 160 مقاله ارائه شده که از این تعداد 30 مقاله داخلی و خارجی برگزیده و همچنین 18 کارگاه تخصصی آموزشی برای ارتقا دانش فنی مهندسان برگزار خواهد ش افزود:مهندسی مکانیک محدود به ساخت‌وساز شهری نیست و در دومین همایش بین‌المللی نقش مهندس مکانیک و ساخت‌وساز شهری، مدعوین بزرگی از کشورهای اروپایی حضور خواهند داشت که با ارائه مطالب خود می‌پردازند.

دبیر علمی کنفرانس در خصوص مدعوین حاضر در این کنفرانس گفت: با برگزاری موفق دور اول کنفرانس، دور دوم به صورت بین المللی و با حضور نائب رئیس تهویه هوا اتحادیه اروپا، رئیس انجمن تهویه مطبوع ترکیه، 15 تن از انجمن مهندسی های حرفه ای از کشور آلمان و تنی چند از کارشناسان فعال در این حوزه حضور خواهند داشت.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار عصراقتصاد در مورد اینکه آیا فرصتی برای عقد قرارداد و انتقال تجربیات توسط شرکت‌های اروپایی حاضر در کنفرانس با طرف‌های ایرانی پیش بینی شده است گفت: یکی از مهمترین اتفاقات این کنفرانس انتقال تجربیات است که به این منظور سعی شده است تا ارتباط صنعت اروپایی با مهندسان ایرانی و شرکت های ایرانی برقرار شود و طی نشست‌هایی که در حاشیه کنفرانس مذکور پیش بینی شده است متمعنا در صورت توافق طرفین به عقد قرار داد های لازم منجر خواهد شد.

به گفته کرمی، شتاب‌بخشی به توسعه ساخت‌وساز شهری با تکیه‌ بر مهندس مکانیک یکی دیگر از مباحثی  است که موردتوجه برگزارکنندگان این کنفرانس قرار گرفته و وزارت راه و شهرسازی نیز از حامیان برگزاری آن است.

 

خواندن 2500 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395