جمعه, 01 تیر 1397 ساعت 12:23

پیش بینی رشد اقتصادی سوئیس در سال ۲۰۱۸

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزارت امور اقتصادی سوئیس پیش بینی کرد اقتصاد این کشور با تداوم روند نیرومند کنونی، رشد ۲.۴ درصدی در سال ۲۰۱۸ را تجربه کند.

به گزارش سوئیس اینفو، آمارهای منتشر شده در دفتر آمار فدرال نشان می دهد اقتصاد سوئیس در حال گذراندن روند مثبتی در عرصه داخلی و بین المللی است. شکوفایی اقتصاد جهانی در کنار وضعیت مناسب نرخ ارز باعث افزایش میزان تقاضای کالای ساخت سوئیس در داخل و خارج از این کشور شده است  و به گفته این وزارت خانه، شرکت های سوئیسی می توانند با اطمینان بیشتری به آینده چشم بدوزند. در بازارهای داخلی، به کمک بخش خدمات اشتغال زایی بهبود یافته است.

با این حال برای سال ۲۰۱۹، وزارت امور اقتصادی سوئیس پیش بینی کرده است به دلیل کاهش رشد اقتصادی در سطح جهان، رشد اقتصادی سوئیس نیز اندکی کاهش یابد و به ۲ درصد برسد. با وجود چشم انداز مثبت از اقتصاد سوئیس، این وزارت خانه هشدار داده است ریسک های اقتصادی در سطح جهانی از زمانی که آخرین پیش بینی این وزارت خانه منتشر شد افزایش یافته اند.

یکی از اصلی ترین ریسک های اشاره شده در این گزارش، افزایش تنش های تجاری بین آمریکا و شرکای تجاری بزرگ این کشور عنوان شده است. یکی دیگر از ریسک ها، افزایش بی ثباتی ها در ایتالیا عنوان شده است که می تواند بر بازارهای مالی موثر بوده و فشار قابل ملاحظه ای را بر فرانک سوئیس اعمال کند.  

منبع: ایسنا

خواندن 331 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395