شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 11:29

اتحادیه قنادان: امکان تأمین همه مواد اولیه را نداریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری قنادان و شیرینی فروشان گفت: قنادی‌ها برای محصولات خود از 300 قلم مواد اولیه استفاده می‌کنند که اکنون با محدودیت در تامین برخی از آنها مواجه هستند.

«محمد نصرتی» افزود: مواد اولیه قنادی ها فقط آرد، روغن و شکر نیست؛ از مواد مختلفی همچون پودرکاکائو و نارگیل و انواع مغز آجیل استفاده می کنیم که برخی از آنها با واردات تامین می شود.
وی یکی از مشکلات اصلی صنف قنادان را کمبود روغن عنوان کرد و گفت: در تولید انواع شیرینی ها، از هشت مدل روغن مختلف از جمله روغن سویا، روغن سرخ کردنی و ... استفاده می شود که اکنون صنف ما در تامین آنها در مضیقه است.
این فعال صنفی اضافه کرد: زمانی کارخانه ها با قنادان تماس می گرفتند و حاضر بودند با شرایط مختلف - مانند خرید مدت دار - روغن خود را عرضه کنند اما اکنون با هر کدام از تولیدکنندگان برای خرید روغن تماس می گیریم، یا روغن های مورد نیاز ما را ندارند و یا فقط یکی دو مورد برای عرضه در سبد فروش خود قرار می دهند.
وی همچنین به افزایش قیمت مواد اولیه اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه، از 2 ماه گذشته تاکنون قیمت روغن از 63 هزار تومان به 95 هزار تومان افزایش یافته است.
نصرتی اظهار داشت: با این حال، قنادان نمی توانند قیمت های خود را افزایش دهند زیرا با افزایش قیمت، تقاضا در بازار کاهش می یابد.
منبع: ایرنا

خواندن 320 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395