شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 15:26

کمالی‌پور: خروج آمریکا از شورای حقوق بشر مقدمه‌ای برای استعمار بر کشورهای جهان است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آمریکا قصد دارد تا از موقعیت خود استفاده کرده و دنیا را مستعمره خود سازد، این امر باعث شده تا امروز حرکت‌های یکجانبه‌گرایی را انجام دهد.

یحیی کمالی‌پور با اشاره به خروج آمریکا از شورای حقوق بشر، بیان کرد: از نظر من آمریکا درصدد است تا از این تعادل نسبی که در حوزه اقتصاد و سیاست دارد استفاده کند و دنیا را مستعمره خود سازد. همین امر باعث شده که حرکت‌های یکجانبه‌گرایانه انجام دهد و به دنیا بگوید که اگر شما در جهت ما حرکت نکنید با شما برخورد خواهیم کرد.

وی در ادامه بیان کرد: از نظر من این اقدام آمریکا مقدمه‌ای برای حرکت‌هایی است که قصد دارد به منظور تحقق اهدافش در حوزه مسائل اقتصادی و سیاسی انجام دهد. با توجه به اینکه درصدی از بودجه سازمان ملل را نیز آمریکا تامین می‌کند این امر منجر شده که این سازمان مجبور شود تا تن به خواسته‌های آمریکا دهد.

وی افزود: از نظر من رژیم صهیونیستی نیز برای آمریکا تنها یک بهانه است، تا زمانی که منافع آمریکا در گرو حمایت از رژیم صهیونیستی باشد از آن حمایت خواهند کرد و به نظر من منطقی نیست که به خاطر اسرائیل بخواهد کل جامعه جهانی را زیر پا بگذارد بلکه آمریکا به دنبال منافع خود است و خواه یا ناخواه برای حفظ منافع خود یک کشور را پیدا کرده و به آن می‌چسبد.

نماینده مردم جیرفت در مجلس ادامه داد: اگر دنیا بخواهد در مقابل اقدامات آمریکا موضع انفعالی داشته باشد مطمئنا با مشکل مواجه خواهد شد، کما اینکه امروز می‌بینیم وقتی که به خروج آمریکا از برجام عکس‌العمل جدی نشان داده نشد بلافاصله آمریکا بحث وارد کردن تعرفه و کالاها را مطرح کرد و جنگ تجاری راه انداخت و سپس از شورای حقوق بشر خارج شد.

وی در پایان گفت: اگر دنیا در مقابل اقدامات آمریکا ساکت باشد مطمئنا آمریکا به خواسته‌های خود خواهد رسید و این دنیا است که ضرر خواهد کرد.

منبع: ایسنا

خواندن 336 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395