سه شنبه, 05 تیر 1397 ساعت 22:00

رونمایی از کتاب زندگی و زمانه آیت الله سیدمحمد حسینی بهشتی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

همزمان با هفته قوه قضاییه از کتاب زندگی و زمانه آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی فردا (۶ تیرماه) در سالن اجتماعات حکمت در ساختمان مرکزی قوه قضاییه با حضور مسئولین قضایی، کشوری و جمعی از فرهیختگان رونمایی می‌شود.

کتاب زندگی و زمانه آیت الله سیدمحمد حسینی بهشتی براساس منابع آشکار و منتشر شده، آثار و مصاحبه های او، مذاکرات منتشر نشده شورای انقلاب؛ توسط "جعفر شیرعلی نیا" گردآوری و تالیف شده است.

فصل اول این کتاب با عنوان "در جستجوی دین و فلسفه زندگی و زمانه ی او" از تولدش در سال ۱۳۰۷ تا سال ۱۳۴۲ را روایت می کند و فصل دوم کتاب "مرکزی اسلامی برای اروپا" نام دارد که فعالیت‌های او در دوره ی پنج ساله حضورش در اروپا را روایت می کند.

همچنین فصل سوم کتاب با نام "پیروزی پس از ناامیدی زندگی و زمانه بهشتی" پس از بازگشت به ایران در سال ۴۹ تا پیروزی انقلاب در سال ۵۷ را روایت می کند و فصل‌های چهارم، پنجم و ششم حدود سه سال از زندگی او پس از پیروزی انقلاب را مرور می‌کند سال‌هایی با حوادث و تحولات بسیار زیاد همراه است.

کتاب زندگی و زمانه آیت الله سیدمحمد حسینی بهشتی به اهتمام معاونت فرهنگی قوه قضاییه تهیه شده است و فردا در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان قضایی، کشوری و فرهیختگان رونمایی می‌شود.

منبع: ایلنا

خواندن 731 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395