چهارشنبه, 06 تیر 1397 ساعت 14:35

برخورد پلیس با استفاده کنندگان غیرمجاز از «ارز» دولتی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از برخورد با شرکت‌هایی که اقدام به دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی کرده اما محصولاتی را با قیمت بیشتر عرضه کرده یا احتکار کرده‌اند، خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان با حضور در جمع خبرنگاران درباره وضعیت فعلی پیش آمده در بازار ارز و نیز برخورد با شرکت‌هایی که اقدام به دریافت ارز دولتی کرده بودند، گفت: لیست شرکت‌هایی که اقدام به خارج کردن ارز ۴۲۰۰ تومانی از کشور کرده بودند وجود دارد و این لیست‌ها از سوی تعزیرات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفته است، بنابراین آن دسته از شرکت‌هایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج کرده و به ازای آن کالایی را وارد کرده که با قیمت دلار ۸۰۰۰ تومانی عرضه کردند، اسامی‌شان از سوی تعزیرات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفته است که امروز به ما اعلام شد که با یکی از این شرکت‌ها برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه در مجموع اسامی ۳۵ شرکت از سوی تعزیرات به پلیس آگاهی اعلام شده است گفت: ممکن است اسامی این شرکت‌ها بیشتر هم بشود اما در حال حاضر ۳۵ شرکت شناسایی شده است.

درباره اینکه آیا این شرکت‌ها جزو همان شرکت‌هایی است که اسامی‌شان از سوی وزیر ارتباطات اعلام شده بود؟ گفت: برخی از این شرکت‌ها جزء همین شرکت‌هاست. به عنوان مثال در یک مورد که با دستور قضایی بناست با آن برخورد شود شرکتی ۲۲ میلیون یورو ارز دولتی از کشور خارج کرده و در ازای آن تلفن همراه متعلق به یکی از برندها را وارد کرده اما این گوشی‌ها را با ارز ۸۰۰۰ تومانی به فروش رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از اعلام نام این شرکت خودداری کرد و گفت: در مجموع پلیس با این شرکت‌ها و هرآنچه که از سوی دستگاه قضایی و تعزیرات به ما اعلام شود برخورد خواهد کرد اما تا کنون عملیات رصد و شناسایی در حال انجام است و مورد دستگیری نداشتیم.

وی درباره وضعیت بازار ارز نیز گفت: در این زمینه همکاران من در بازار ارز حضور داشته و با دلالان و مخلان این بازار برخورد می‌کنند.

منبع: ایسنا

خواندن 548 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395