دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 00:00

اطلاعات تکميلي

  • مونسان در گفت و گو با عصر اقتصاد:

کاهش ورود گردشگران را جبران کردیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه صدری

عصراقتصاد:  صنعت گردشگری یکی از چهار طرح بزرگ دولت برای سال ۹۷ بود. صنعتی که  با وجود همه محدودیت هایی که برای آن در کشور ما وجود دارد می تواند کمک بزرگی برای ارز آوری باشد آن هم در شرایطی که رویدادهای بین المللی در جهتی است که کشور را با محدودیت در تامین ارز مواجه کند.

کشور ما از نظر جاذبه های گردشگری از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است هرچند نمی توان برخی محدودیت ها را در حوزه جذب توریست نادیده گرفت.

ابن موضوع را با علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در میان گذاشتیم و وی به اقدامات انجام شده تا کنون که تنها ۳ماه از آغاز سال ۹۷ گذشته است، اشاره کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی معتقد است گردشگری داخلی بازار بسیار بزرگی است که باید بیش از پیش تقویت  و فعال شود.

مونسان حوزه گردشگری را در حال رونق دانست و گفت: تلاش های خوبی در سازمان میراث آغاز شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: هرچند این حوزه به دلیل ویژگی های خاصی که دارد حساسیت های ویژه ای می طلبد که لازم است از این حوزه مراقبت شود.

وی خاطر نشان کرد: تلاطمات حوزه بین الملل سیاست ها را تغییر داده و گاهی برهم می زند و ما مجبور می شویم دوباره از اول برنامه های خود را آغاز کنیم.

مونسان بیان کرد: سند راهبردی گردشگری کشور در حال تهیه است و نسخه اولیه آن برای کمیسیون های دولت ارسال شده و در حال رسیدگی است.

وی تاکید کرد: ما در سازمان همه تلاش خود را کرده ایم که فعالیت های سازمان میراث فرهنگی فقط محدود به موضوع مرمت و حفظ آثار تاریخی نباشد اگرچه این مساله بسیار موضوع مهم و پایه ای است.

مونسان با اشاره به فعالیت های زیاد این سازمان در جهت رونق گردشگری و صنایع دستی گفت: ابتدای سال ۹۶ که با کاهش ۳درصدی گردشگران ورودی مواجه بود با ۴درصد مثبت در پایان سال مواجه شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین خاطر نشان کرد: حوزه صنایع دستی رشد ۲۰درصدی صادرات را تجربه کرد.

وی ادامه داد: ۲۸۱ میلیون دلار از مبادی گمرک بدون فرش و زیورآلات صادرات داشتیم و امیدواریم امسال هم بتوانیم همچنان مسیر رشد را ادامه دهیم.

مونسان اظهار کرد: بخش گردشگری داخلی بازار بسیار بزرگی است و بسیاری از کشورهای منطقه از این موضوع منتفع شدند و ما هم باید این بخش را رونق دهیم و در جهت رشد این حوزه به صورت ویژه بکوشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در خصوص تبدیل این سازمان به وزارتخانه موضع خاصی اعلام نکرد و گفت: در این خصوص هرآنچه مجلس تصمیم بگیرد و قانون تعیین کند ما همان را اجرا خواهیم کرد.

خواندن 372 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395