دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 10:43

افزایش قیمت آب بر سر دوراهی مصلحت یا الزام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو کمیسیون انرژی گفت: افزایش قیمت آب راهکار مطلوب و کارشناسی است اما بستر آن مهیا نیست زیرا مردم مشکلات خیلی جدی دارند و فضای روانی کشور اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد.

علی گل مرادی نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی ، درباره لزوم بالا بردن قیمت آب برای افراد پر مصرف و در ازای آن در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی برای کم مصرف‌ها اظهار داشت: این واقعیت وجود دارد که کشور ما به لحاظ فرهنگ مصرف انرژی و از جمله آب غنی نیست و در این زمینه با مشکلات جدی مواجهیم، عده‌ای نمی‌خواهند قبول کنند که تامین آب هزینه‌های گزافی برای کشور در بر دارد و به راحتی هر طور که می‌خواهند مصرف کرده و از این سرمایه‌ها و منابع صیانت نمی‌کنند.

وی افزود:  یکی از عوامل بی‌توجهی به مصرف آب، کم بودن قیمت آن است که پایین‌تر از قیمت تمام شده است اما آیا کشور با توجه به مشکلاتی که دارد توان پذیرش این افزایش را دارد؟ بخش زیادی از کشور با مشکل اشتغال و معیشت مواجه است و توان پرداخت هزنیه‌های مضاعف را ندارد اگرچه منطقی کردن قیمت‌ها هم یک ضرورت است.

این عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه ما باید متناسب با هزینه‌های تمام شده در مورد آب تصمیم بگیریم، یادآور شد: با تمام این شرایط ، وضعیت خاصی که در کشور وجود دارد این اجازه را به ما نمی‌دهد، خیلی راحت و سریع در جهت افزایش قیمت‌ها حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف آب ضروری و راهگشا است اما افزایش قیمت باعث کاهش مصرف به صورت ملموس نمی‌شود اگرچه مهم است و باید به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گیرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: افزایش قیمت آب راهکار مطلوب و کارشناسی است اما بستر آن مهیا نیست زیرا مردم مشکلات خیلی جدی دارند و فضای روانی کشور اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد.

منبع: ایلنا

خواندن 232 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395