دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 10:52

با ممانعت از خروج دام زنده قیمت گوشت به تعادل رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در بازار گوشت قرمز از ۱۵ خرداد کاهش قیمت را شاهد بودیم که به دستور وزرای صنعت و کشاورزی مبنی بر عدم خروج دام زنده از کشور این کاهش رقم خورد.

علی اصغر ملکی، در خصوص افزایش قیمت دام به دلیل صادرات غیر مجاز اظهار کرد: با ممانعت از خروج دام زنده قیمت گوشت به تعادل رسید.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در بازار گوشت قرمز از ۱۵ خرداد کاهش قیمت را شاهد بودیم که به دستور وزرای صنعت و کشاورزی مبنی بر عدم خروج دام زنده از کشور این کاهش رقم خورد.

وی افزود: اما متاسفانه با توجه به قاچاق بالایی که در زمینه دام سبک و سنگین از کشور داریم مجددا به جای قبل بازمی‌گردیم.

وی گفت: قیمت گوشت قرمز امروز در بازار افزایش داشت اما درصد بالایی نبود. در حال حاضر قیمت گوشت حدود ۴۵ هزار تومان است که امیدواریم مسئولان بتوانند با برخورد با قاچاقچیان نوسانات بازار را کنترل کنند.

ملکی با اشاره به افزایش قیمت گوشت گاوی تصریح کرد: ما مشکل قاچاق را در گوشت گاوی هم داریم و از هفته قبل این افزایش قیمت را شاهد بودیم. 

وی گفت: در حال حاضر واردات انجام می‌شود اما باتوجه به خروج دام از کشور و ضرورت تنظیم بازار ممکن است واردات افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر تقاضا برای خرید گوشت هست اما قیمت‌ها بالا است. اگر جلوی قاچاق گرفته شود این افزایش قیمت از بین می رود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: نهاده‌های دامی افزایش قیمت داشتند و دامداران هم زمانی که نهادها را گران بخرند یقینا باید در قیمت گوشت لحاظ کنند.

وی ادامه داد: در بخش گاوی و گوسفندی هنوز دامداران به خاطر نهاده‌های دامی متضرر نشده‌اند اما با پشت سر گذاشتن سه ماهه دوم سال و کم شدن علوفه طبیعی مجبور به خرید نهاده خواهیم شد که با این قیمت افزایش قیمت گوشت دور از ذهن نیست.

منبع: ایلنا

خواندن 325 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395