دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 12:19

تکذیب واردات بخارشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی + توضیح سازمان غذا و دارو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره نامه یکی از شرکت‌های داروسازی به رییس کل بانک مرکزی جهت اصلاح نام یک قلم کالا (بخارشور) در فهرست واردات این شرکت با ارز ۴۲۰۰ تومانی، توضیح داد و این موضوع را مربوط به اشتباه در ترجمه کد مربوط به برخی لوازم اسپری‌های استنشاقی خواند.

دکتر کیانوش جهانپور در توضیح نامه یکی از شرکت‌های داروسازی به رییس کل بانک مرکزی جهت اصلاح نام یک قلم کالا (بخارشور) در فهرست واردات این شرکت با ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: ثبت و سفارشی توسط دو – سه شرکت داروسازی در وزارت صنعت جهت واردات برخی لوازم داروسازی و برخی لوازم اسپری‌های استنشاقی انجام شده بود، اما متاسفانه کد مربوط به این اقلام از سوی کارشناسان امر در وزارت صنعت یا گمرک به اشتباه ترجمه و به نام بخارشور ثبت شده و این شائبه را ایجاد کرد که شرکت‌های وارداتی دارو، بخارشور وارد کرده‌اند. در حالی که موضوع اینچنین نیست و بر همین اساس هم شرکت مربوطه طی نامه‌ای به بانک مرکزی، خواستار اصلاح اشتباه مذکور را داشته است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: تاکید می‌شود که چیزی به نام واردات بخارشور توسط شرکت داروسازی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود نداشته و واردات صورت گرفته ادوات و وسایلی هستند که در فرایند بسته‌بندی دارو استفاده می‌شوند و ترجمه عام بخارشور از کد مربوط به این وسایل، این مشکل را ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: بخارشوری در کار نیست و تا کنون هم تخلفی در زمینه واردات داروها با ارز ۴۲۰۰ تومانی مشاهده نشده است. اقدامات طبق ثبت و سفارش‌ها صورت در حال انجام است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: در ترجمه‌ها و کدگذاری‌های اقلام، افراد متخصص حضور ندارند و در عین حال فهرست اقلام هم خیلی زیاد است. این موضوع هر چند در حالت عادی و در محاسبات اداری مشکلی را ایجاد نمی‌کند، اما در مواقع این چنینی که بحث اطلاع رسانی در انظار عمومی است، مشکلات و شائبه‌هایی را ایجاد می‌کند.

 

منبع: ایسنا

خواندن 334 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395