دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 12:20

۸۲ درصد منابع تامین اجتماعی از محل حق‌بیمه‌ها تامین می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به اینکه ۶۷۰۰ میلیارد تومان در دو ماه اول امسال پرداختی داشتیم، بیان کرد: ۴۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ مستمری، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان، ۵۰۰ میلیارد تومان بیمه تکمیلی و ... و ۲۰۰ میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری پرداخت شده است.

نوربخش امروز ۱۱ تیرماه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور معاون اقتصادی رییس جمهور برگزار شد اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به صورت سه جانبه متعلق به کارفرمایان، کارگران و بیمه شدگان است و در این راستا فعالیت می کند.

وی افزود: ایجاد تعامل با جامعه کارفرمایی یک الزام است و در شرایط اقتصادی فعلی که یک جنگ تمام عیار است، باید تعامل داشت.

نوربخش تصریح کرد: وظیفه سازمان تامین اجتماعی پوشش ریسک‌های نیروهای مولد کشور است.

وی با اشاره به اینکه ۶۷۰۰ میلیارد تومان در دو ماه اول امسال پرداختی داشتیم، بیان کرد: ۴۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ مستمری، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان، ۵۰۰ میلیارد تومان بیمه تکمیلی و ... و ۲۰۰ میلیارد تومان برای هزینه های جاری پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۸۲ درصد منابع از محل حق بیمه تامین می‌شود و کارفرمایان مسوول اصلی تجهیز منابع هستند.

وی افزود: در استان کرمان در سال جاری ۱۸۰۰ میلیارد تومان مستمری و ۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان پرداخت خواهیم کرد و پیش بینی وصولی حق بیمه حدود ۲ هزار میلیارد تومان است که با این وضعیت، کسری خواهیم داشت.

نوربخش با اشاره به جنگ اقتصادی علیه کشورمان گفت: از شرایط فعلی با امید، همدلی و تدبیر عبور خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

خواندن 412 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395