دوشنبه, 11 تیر 1397 ساعت 19:30

اختصاص ده هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای رفع تنش آب شرب در مناطق بحرانی کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هیأت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، با اختصاص ده هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به‌منظور رفع تنش آب شرب در مناطق بحرانی کشور موافقت کرد.

از مرکز اطلاع‌‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، این تصویبنامه از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور، امور اقتصادی و دارایی، نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

این تصویبنامه با شماره ۴۲۵۹۰ت ۵۵۵۰۱هـ صادر شده و توزیع اعتبارات در ۲۱ استان کشور و بین شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی در سال ۱۳۹۷ انجام می‌پذیرد. این اعتبارات برای اقدامات مرتبط به‌منظور مقابله با خشکسالی در سال‌جاری تصویب شده است. متن آن به این شرح است:

هیأت وزیران در جلسه ۳/ ۴/ ۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- مبلغ ده هزار و دویست میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲۰۰ر۱۰) ریال از محل اعتبارات ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور (به نسبت مساوی)، موضوع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)- مصوب ۱۳۹۳- به‌منظور رفع تنش آب شرب در مناطق بحرانی که تأیید شده به مهر دفتر هیأت دولت است، در اختیار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

۲- هرگونه تغییر یا اصلاح در جداول یادشده در سقف اعتبارات هر استان با تأیید و ابلاغ سازمان برنامه و بودجه کشور امکان‌پذیر است.

۳- دستگاه‌های اجرایی موظفند گزارش عملکرد اعتبارات یادشده را در پایان هر ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کنند. 

منبع: ایلنا

خواندن 317 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395