چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 08:38

ای کاش صعود می‌کردیم و جفاکاری دوستان فراموش می‌شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اکرم رضائی نژاد

عصراقتصاد: هفته گذشته بعد از بازماندن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران از صعود به مرحله حذفی یکی از روزنامه‌های دلواپس تیتر خود را به این جمله اختصاص داده بود که " چه خوب شد که صعود نکردیم، چون مسائل فراموش میشد".

اولین جمله ای که با خواندن این تیتر به ذهن متبادر می شد این بود که چه خوب است این نوع روزنامه ها از اقبال عمومی برخوردار نیستند وگرنه با این تیتر موهن و تنگ نظرانه چه آثار کوته فکرانه ای را باید تحمل می کردیم.

اگر به سیاق تنظیم کنندگان این تیتر پیش برویم، مردم برای اینکه مسائل را فراموش نکنند باید همه خوشی‌ها و لذت‌ها را تعطیل نمایند. تولد و عروسی که جای خود دارند، موفقیت تحصیلی خانواده‌ها که اصلا ارزش خوشحالی ندارد، مسافرت و تفریح که باعث فراموشی مسائل بشود کار بدی است و بالاتر از اینها نیمه شعبان، بعثت پیامبر اکرم (ص)، تولد ائمه، اعیاد مذهبی، جشن نوروز که همه اینها می‌تواند لحظاتی دل مردم را شاد کند، باید تعطیل شود که مبادا مسائل فراموش شوند.

البته هنوز معلوم نیست مسائلی که نباید فراموش شود، کدام ها هستند. آیا این مسائل شامل چالش‌های ساختگی دی ماه که از مشهد شروع شد هم می‌شود؟ آیا مسائل شامل فروش کالاهای وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومان به قیمت آزاد توسط همپیمانان ایشان هم می شود؟

به هر حال به اعتقاد این روزنامه قیم ماب مسائل هرچه که هست نباید فراموش شود و از نظر ایشان مردم عده ای مهجور و ناتوان هستند که اگر شاد شوند، یادشان خواهد رفت که ترامپ و مثلث شومش چه توطئه هایی برعلیه ملت چیده اند و عده ای نادان و خودخواه وطنی چه آبی به آسیاب بن سلمان، نتانیاهو و شیخ زاهد ریخته اند.

از نظر نویسنده ی این تیتر مردم مانند موجودات بی اراده ای هستند که نیاز به مراقبت های مهد کودکی دارند. ظاهراً اگر تیم ملی فوتبال صعود می‌کرد حق نداشتیم فکر کنیم که این موفقیتی قابل اعتنا برای جامعه ورزشی و مردم وطن پرست ما است.

اساساً از نظر اینها موفقیت‌های تیم ملی فوتبال پدیده ای مثل زلزله، طوفان، ریزگردها و سیل محصول عوامل طبیعی و ناخواسته است و هیچ دلیلی ندارد به توفیق در یک بخش مدیریتی فرهنگی و اجتماعی کشور نسبت دهیم.

ظاهراً مردم ما بلد نیستند شب از یک موفقیتی شادمانی کنند و صبح با عقل و منطق و درایت خود به دنبال حل مشکلات و مسائل شان باشند. البته جهت استحضار مدیران این نشریه قیم ماب باید عرض کنیم که تنش بازار موبایل، بازار بزرگ تهران و بازار دلاوران در همان ایام موفقیتهای تیم ملی ورود کرد و مردم نشان دادند که نه مسائلشان را فراموش میکنند و نه نسبت به موفقیت ها بی تفاوتند.

البته ظریفی می گفت، نویسندگان این تیتر را باید خوشحال باشند که مردم مشکلاتی را که دوستان ایشان در راستای دشمنی های ترامپ روا می دارند، فراموش کنند.

ای کاش تیم ملی فوتبال رحله بعدی صعود می‌کرد و ما یادمان می‌رفت که دوستان نادان ما چه جفا ها به ما می کنند.

خواندن 1332 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395