چهارشنبه, 13 تیر 1397 ساعت 15:20

اطلاعات تکميلي

  • معاون رئیس سازمان تعزیرات؛

تخلف 5 میلیارد تومانی شرکت واردکننده گوشی محرز شد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

معاون سازمان تعزیرات حکومتی کشور از ادامه روند رسیدگی به تخلفات شرکت‌های واردکننده گوشی تلفن همراه با ارز دولتی خبر داد و گفت: تخلف 5 میلیارد تومانی یکی از شرکت واردکننده گوشی محرز شد.

محمدعلی اسفنانی درباره بررسی‌های سازمان تعزیرات حکومتی در مورد فهرست شرکت‌هایی که برای ورود کالا ارز دولتی دریافت کرده اند، افزود: شرکت های اعلام شده فهرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 40 مورد بود و علاوه بر آن، نام چند شرکت نیز در فهرست اعلامی نبود که گشت های مشترک تعزیرات با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی از این شرکت ها بازرسی انجام دادند.
مدیرکل تعزیرات استان تهران ادامه داد: با بررسی مدارک شرکت های یاد شده و با توجه به اینکه مرجع رسیدگی تخلف اعلام شده سازمان صنعت، معدن و تجارت است، منتظر اعلام نتیجه کارشناسی آن سازمان هستیم.
اسفنانی توضیح داد: یکی از شرکت ها حدود 15 هزار گوشی تلفن همراه فروخته و به طور متوسط برای هر گوشی 400 هزار تومان اضافه دریافتی داشته است.
معاون رئیس سازمان تعزیرات حکومتی خاطرنشان کرد: رئیس شعب در حال رسیدگی به پرونده ها هستند. فعلا موارد مورد بررسی در برآوردهای اولیه قرار دارد و این شرکت ها حق اعتراض به نظرات کارشناسی را دارند تا حقوق آنها هم در نظر گرفته شود.
اسفنانی گفت: طبق قانون در مورد گرانفروشی میزان جریمه بین دو تا پنج برابر رقم تخلف است و قانون تعزیرات به صراحت بیان می‌دارد که هر کسی مرتکب گرانفروشی، تقلب یا تخلف، احتکار و امثال آن شود برای ما تفاوتی ندارد که آن مجموعه‌ متخلف خصوصی است یا دولتی؛ در هر حال تخلفات را بررسی می‌کنیم.
شهروندان می توانند شکایات خود را در سامانه اینترنتی WWW.T135.IR یا سامانه پیامکی 300000135 سازمان تعزیرات حکومتی و از طریق شماره تلفن 124 بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.
منبع: ایرنا

خواندن 644 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395