پنج شنبه, 14 تیر 1397 ساعت 20:55

رییس جمهوری چهار عضو شورای عالی استاندارد را منصوب کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران به پیشنهاد رییس سازمان ملی استاندارد در حکمی محمدرضا نعمت زاده، حسین محمدنبی، مسعود برومند و مظفر اعوانی را برای یک دوره چهارساله به عنوان اعضای شورای عالی استاندارد منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در بخشی از حکم این چهار نفر آمده است: در اجرای بند 12 ماده 34 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب 11 مهرماه 1396مجلس شورای اسلامی، نظر به شایستگی و تجربیات ارزنده جنابعالی و بنا به پیشنهاد رئیس محترم سازمان ملی استاندارد ایران، به موجب این حکم برای مدت چهار سال به عنوان «عضو شورای عالی استاندارد» منصوب می شوید.
رییس جمهوری در این حکم برای این افراد توفیق در انجام شایسته وظایف محوله را با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسالت کرد.
به گزارش ایرنا، تصویب سیاستهای راهبردی سازمان و نظارت بر حسن اجرای آنها، بازنگری در سیاست‌های کلی سازمان استاندارد در چارچوب شرح وظایف مصوب، تفکیک امور حاکمیتی نظام استاندارد از تصدیگری و تحکیم مبانی آن در عرصه استاندارد کشور و اتخاذ تصمیم در مورد واگذاری وظایف تصدی‌گری به بخش‌های خصوصی، تعاونی و غیردولتی، تصویب ساختار تشکیلاتی سازمان و تعیین پست‌های سازمانی مورد نیاز به پیشنهاد رئیس سازمان با رعایت مقررات مربوط از جمله وظایف شورای عالی استاندارد است.
همچنین بازنگری سالانه تعرفه‌های خدمات متناسب با نرخ اعلامی تورم توسط بانک مرکزی، تصویب وظایف و حدود اختیارات شورای استاندارد استان، تصویب طرح و علائم استاندارد ملی به‌عنوان علائم رسمی دولتی، تصویب اجرای اجباری استانداردها در سراسر کشور، لغو یا تعلیق آنها و اتخاذ تصمیم درباره تفویض قسمتی از اختیارات اجرائی سازمان به دیگر سازمان‌های دولتی، خصوصی و تعاونی با رعایت مقررات مربوط از اختیارات این شورا در حوزه استاندارد است.

خواندن 325 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395