یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 10:32

اطلاعات تکميلي

 • مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

توزیع رفاه‌ کارت یک میلیونی به بازنشستگان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه رفاه کارت به بازنشستگان خبر داد و گفت: این موضوع در دستور کار صندوق است و قصد داریم این کارت را از شهریور ماه به مبلغ یک میلیون تومان برای هر بازنشسته اختصاص دهیم.

 • صندوق بازنشستگی کشوری دومین صندوق بزرگ بیمه ای

روزگذشته نشست خبری صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد و در این مراسم "جمشید تقی زاده" مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق بازنشستگی کشوری با ماهیت اجتماعی و اقتصادی به عنوان دومین صندوق بزرگ بیمه ای، حدود یک میلیون و 380 هزار بازنشسته تحت پوشش داشته که از این تعداد  ۵۶ درصد جز بازنشستگان آموزش و پرورش هستند.

وی افزود : صندوق بازنشستگی کشوری با سرلوحه قرار دادن بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت جایگاه بازنشستگان و لزوم توجه به امور آنان و همچنین تاکید رییس جمهور مبنی بر رفع دغدغه های بازنشستگان و ایجاد آرامش و آسودگی خاطر از دوران بازنشستگی برنامه های ویژه ای درحوزه های اقتصادی و اجتماعی تدوین کرده است.

 • اختصاص ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته

تقی زاده ادامه داد: با همکاری بانک صادرات شمار وام گیرندگان از ۳۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار نفر و مبلغ آن از ۴ به ۵ میلیون تومان افزایش می یابد و از شهریور ماه ۵ میلیون وام به ۴۰۰ هزار بازنشسته تعلق می گیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری  با اشاره به اینکه صندوق در راستای بهبود وضعیت بازنشستگان خدمات مختلفی ارائه می‌دهد، تصریح کرد: خوشبختانه در دوره جدید کاری برنامه های خوبی در حیطه‌های مختلف شامل وام، زیارت، رفاهیات، ورزش و... در دست انجام است.

 • راه اندازی تعاونی های چند منظوره برای فرزندان بازنشستگان

وی درخصوص راه اندازی تعاونی‌های چند منظوره خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که با حمایت وزیر کار اجرایی خواهد شد، راه اندازی تعاونی‌های چند منظوره با هدف ایجاد کارآفرینی و اشتغال زایی برای فرزندان بازنشستگان است.

تقی زاده ادامه داد: بازنشستگان کارآفرین مورد توجه ویژه صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند که با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به دنبال گرفتن تسهیلات مناسب برای بازنشستگان کشوری کارآفرین هستیم تا با این کار علاوه بر کمک به بازنشسته تحت پوشش، به ایجاد اشتغال فرزندان آنان در کشور کمک کنیم که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 • ایجاد بانک اطلاعاتی برای فرزندان بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بانک اطلاعاتی برای فرزندان بازنشستگان ایجاد می‌کنیم، گفت: در این بانک تخصص و تحصیلات آنها وارد شده و تلاش می‌کنیم در بکارگیری نیرو در شرکت‌ها و بخش‌های زیرمجموعه، فرزندان بازنشستگان در اولویت باشند.

 • تلاش برای ایجاد فدراسیون ورزش‌های کارمندی و بازنشستگان

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در تلاشیم ، فدراسیون ورزش‌های کارمندی و بازنشستگان کشوری را ایجاد کنیم، بیان داشت: کارمندان وبازنشستگان باید مانند کارگران صاحب فدراسیون شده که امیدواریم این امر تحقق یابد.

تقی زاده افزود: همچنین جلساتی با نمایندگان از جمله پزشکیان داشتیم و در صددیم فراکسیون بازنشستگان کشوری را در مجلس شورای اسلامی تشکیل دهیم.

 • گسترش برنامه های فرهنگی و اجتماعی از اهداف سال جاری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به خانه های امید، اظهار داشت: گسترش برنامه های فرهنگی و اجتماعی برای جامعه بازنشستگان از جمله سیاست‌های صندوق بازنشستگی کشوری در سال جاری است، چرا که توجه به سلامت روان و اوقات فراغت بازنشستگان می تواند زمینه مشارکت آنها را در جامعه فراهم کند. با این رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری اقدام به تاسیس مکان‌هایی تحت عنوان خانه های امید در سراسر کشور برای گذراندن اوقات فراغت این قشر و افزایش مشارکت آنان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون 43 خانه امید در 23 استان کشور تاسیس شده که بر اساس مصوبات هیات دولت خانه های امید با واگذاری زمین توسط شهرداری‌های استان‌ها وصندوق بازنشستگی کشوری احداث می‌شود که بنابراین برای آن دسته از استانهایی که خانه امید ندارند، در صورت واگذاری زمین مناسب توسط شهرداری آمادگی احداث خانه امید به عنوان مکانی جهت پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان وجود دارد. خانه‌های امید مکان هایی برای اوقات فراغت و انتقال تجارب و فعالیت های مشاوره ای و ... از بروز افسردگی یا تشدید بیماری های دوران سالمندی پیشگیری می کند.

 • عدم ارائه خدمات بهداشت و درمان به بازنشستگان

به گفته تقی‌زاده، بالغ بر 30 هزار بیمار صعب العلاج بازنشسته تحت پوشش هستند و تا کنون خدماتی در بخش بهداشت و دندان ارائه نشده و در تلاشیم  در بسته‌های درمانی، این موارد را بگنجانیم.

 • افزایش ۱۹ درصدی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به افزایش ۱۹ درصدی حقوق بازنشستگان گفت: کف حقوق از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید ه است.

وی با اشاره به همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان بیان داشت: هر ساله با هدف شناسایی ومعرفی بازنشستگان نخبه در سطوح مختلف از سوی صندوق بازنشستگی کشوری در 25 ذی الحجه که به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشسته نام گذاری شده است، مراسمی برگزار می شود.

تقی زاده ادامه داد: در این همایش بازنشستگان فرهنگ و هنر، علوم، کارآفرینی و اشتغال، فعالیت های اجتماعی و ورزشی آثار خود را عرضه می‌کنند که پس از بررسی و ارزیابی نهایی در سطح ملی از بازنشستگان نخبه با حضور مسئولان کشوری تقدیر به عمل می آید.

پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به فراهم شدن مقدمات مناسب برای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با نمایندگان کمیسیون اجتماعی داشتیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم و پیگیر قوانین حمایتی برای بازنشستگان در مجلس هستیم.

تقی زاده افزود: سعی می کنیم سهمیه سفرها را از ۱۰۰ به ۲۰۰ هزار مورد افزایش دهیم. کمک هزینه۶۶۰ هزار تومان سفر به ۷۴۰ هزار تومان افزایش یافت و بسته سفر خوبی تعریف کنیم. همچنین در یک ماه آینده بسته حمایتی در درمان و بیمه تکمیلی ارائه می کنیم.

 • جلوی رانت‌ها را گرفته‌ایم

وی  با اشاره به ایجاد ساختار ضد فساد در بخش اقتصادی گفت: جلوی رانت‌ها را گرفته‌ایم و نگاه ما مدیریت در ساختمان شیشه‌ای و شفافیت است. کاهش سفرهای خارجی و کاهش هزینه‌ها را در برنامه های خود قرار داده ایم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه از هیچ کاری برای افزایش امید به زندگی بازنشستگان کوتاهی نمی‌کنیم، خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا بتوانیم دبیرخانه صندوق‌های بازنشستگی را تشکیل دهیم.

وی به رسانه ملی پیشنهاد کرد که برنامه ای به عنوان 90 اجتماعی، همچون 90 در حوزه اجتماعی تولید کند. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره وام بازنشستگان تصریح کرد: پرداخت دوهزار میلیارد تومان وام به 400 هزار بازنشسته از شهریور شروع می‌شود و آنها که تا کنون وام نگرفته اند در اولویت هستند. وام ضروری اقساط 36 ماهه  و سود آن حداکثر چهار درصد است.

وی افزود: بالغ بر 85 درصد بازنشستگان تاکنون یک‌مرتبه وام گرفته اند و احتمالا 15 درصد مابقی نیازی به دریافت وام نداشته اند، اما باز هم در اولویت اند.

تقی زاده درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز اظهار داشت: تنها سه درصد بازنشستگان حداقل حقوق یک‌میلیون و دویست هزار تومان را دریافت می‌کنند. در کمیسیون اجتماعی مجلس تلاش می کنیم، جایگاه معیشتی بازنشستگان را ارتقا داده و در قانون مدیریت خدمات کشوری فاصله حقوق ها کاهش یابد.

 • تخصیص اعتبار 3400 میلیاردی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

همچنین مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره اظهارات سال گذشته وزیر رفاه مبنی بر تخصیص اعتبار 3400 میلیاردی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: از این 3400 میلیارد تومان، حدود 1200 میلیارد تومان مربوط به بازنشستگان لشکری و 2200 میلیارد تومان مربوط به بازنشستگان کشوری بود که محقق و افزایش 19درصدی برای حقوق اعمال شد.

 • جشنواره های فرهنگی و ورزشی برای بازنشستگان

وی با اشاره به جشنواره های فرهنگی و ورزشی برای بازنشستگان تصریح کرد: جشنواره فرهنگی و ورزشی با هدف ایجاد مشارکت بیشتر بازنشستگان و توسعه ورزش همگانی در کاهش فقر و افزایش نشاط در میان این قشر امسال در هفته تربیت بدنی جشنواره ملی فرهنگی ورزشی بازنشستگان با حضور نفرات برتر 31 استان در5 رشته ورزشی در تهران برگزار خواهد شد. ما معتقدیم با توجه به اهمیت ورزش در سلامت بازنشستگان این دوران را با نشاط همراه با آرامش و آسایش برای بازنشستگان فراهم کنیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه نیازهای درمانی از جمله مطالبات بعد از حقوق بازنشستگان است، اظهار داشت: با توجه به بررسی به عمل آمده آسیب پذیری بازنشستگان در سنین بالاتر بیشتر، گزارشات نشان می دهد یک سوم حقوق بازنشستگان به طور معمول صرف هزینه های دارو و درمان می شود که این امر خلل  در حقوق بازنشسته ها ایجاد می کند.

وی افزود: بیمه تکمیلی و درمان با هدف کمک به حفظ سلامتی و کاهش هزینه درمانی را برقرار کردیم که امسال در شکل جدید تری انجام خواهیم داد. بنابراین در حال حاضر 2 میلیون نفر بازنشسته و وظیفه بگیر و افراد تحت تکفل آنها مشمول بیمه تکمیلی درمان هستند.

به گفته مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری تعداد بیماری های خاص 34000 نفر که میانگین پرداختی به بیماران خاص بیش از 26 میلیون تومان است.

خواندن 929 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395