سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 13:07

رد کلیات طرح استفاده از حداکثر توان تولید در مجلس

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

به گفته‌ی علی خدایی طرح استفاده از حداکثر توان تولید که منابع تامین اجتماعی را به خطر می‌انداخت، در مجلس شورای اسلامی رد شده‌است.

 طرح استفاده از حداکثر توان تولید داخل که به صحن علنی مجلس رفته بود، موجب نگرانی فعالان کارگری و حامیان نهاد تامین اجتماعی شد.

پس از انتقادات بسیار، کلیات این طرح در صحن علنی مجلس رد شد. علی خدایی (عضو کارگری شورای عالی کار) در این رابطه گفت: طرح قانون استفاده از حداکثر توان تولید داخلی که یکی از مواد آن ناقض ماده ۴۱قانون تامین اجتماعی بود و تصویب آن بیش از ۲۰درصد منابع تامین اجتماعی را ناپایدار می‌کرد، سیزدهم تیرماه در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته شد؛ خوشبختانه نمایندگان با کلیات این طرح مخالفت کرده و آن را رد کردند.

وی افزود: ضمن تشکر از حضور هوشیارانه فعالان محترم کارگری و مصاحبه‌ها، گفتگو‌ها و روشنگری‌های آنها، به نمایندگی از جانب جامعه کارگری از نمایندگان محترمی که به رد این لایحه غیرکارشناسی رأی دادند، تشکر می‌کنم.

خدایی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط وقرائن موجود، لازم است ما فعالان کارگری با هوشیاری کامل، موارد را دنبال کنیم؛ چراکه عملکرد گذشته پیشنهاد دهندگان این طرح‌ها نشانگر این نکته است که آقایان دست بردار نبوده و قطعا برای نیل به اهدافشان از راه‌های دیگر وارد خواهند شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم پیگیری‌های دردست اقدام درمورد بند "و" فصل هفتم بودجه و ابطال نامه رییس‌جمهور در این زمینه نیز منجر به نتیجه مطلوب شود و بتوانیم استقلال و امنیت تامین اجتماعی را حفظ کنیم.

منبع: ایلنا

خواندن 304 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395