سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 13:15

ارسال نخستین محموله صادراتی از بندرامیرآباد به مقصد گرجستان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت:برای نخستین بار از بندرامیرآباد ۹ هزار تن مواد معدنی به مقصد کشور گرجستان به صورت حمل ترکیبی صادرشد.

 به نقل از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیربنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ با عنوان  سال  " حمایت از کالای ایرانی " گفت در راستای حمایت از توسعه صادرات  کالای ایرانی ،  بندرامیرآباد  برای اولین بار اقدام به صادرات کالا به حجم ۹ هزار تن به مقصد کشور گرجستان کرده است.

سیاوش رضوانی افزود از ۹ هزار تن کالای صادراتی به کشور گرجستان،  ۶ هزار تن مواد معدنی کلینکر  و ۳ هزار تن سیمان  می باشد که پس از تخلیه در بنادر آستارا ایران و الت آذربایجان از طریق حمل ریلی به کشور گرجستان ارسال گردید.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با دارابودن ۱۵ پست اسکله و ظرفیت تخلیه و بارگیری ۷,۵ میلیون تن درسال ، تنها بندر متصل به راه آهن سراسری در شمال کشورو تنها بندر دارای اسکله رورو ریلی در کشور است که توانایی ارسال واگن های حامل کالا از طریق کشتی به کشورهای حاشیه دریای خزر  را دارا می باشد.

منبع: ایلنا

خواندن 2246 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395