سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 16:30

کاهش شمار پناهجویان غیرقانونی در اروپا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: آمار منتشر شده از سوی کمیسیون اروپا نشان می‌دهد که افزایش سختگیری نسبت به ‍‍پناهجویان و مهاجران در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باعث کاهش شمار مهاجران غیرقانونی در این قاره و افزایش تعداد کسانی شده است که از اتحادیه اخراج شده اند.

به گزارش یورونیوز، بر اساس آمار کمیسیون اروپا، در سال ۲۰۱۷، کمی بیشتر از ۶۱۸ هزار مهاجر یا پناهجوی غیر اروپایی بصورت غیرقانونی در اتحادیه اروپا حضور داشته اند. در همین سال بیش از ۵۱۶ هزار نفر حکم اخراج از این اتحادیه دریافت کردند. از این تعداد ۲۱۳ هزار نفر به کشورهای ثالث بازگردانده شده اند. ۱۸۸ هزار از عودت داده شدگان به کشورهای غیر اروپایی بازگردانده شده‌اند.

بر اساس این آمار، همچنین تعداد کسانی که درخواستشان برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا رد شده است در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۴۳۹ هزار نفر رسیده است.

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴۹۳ هزار مهاجر یا پناهجو حکم اخراج از اروپا دریافت کردند که این رقم در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۴.۵ درصدی به بیش از ۵۱۶ هزار نفر رسید. در این میان آلمان با صدور حکم اخراج ۹۷ هزار نفر بیشترین تعداد احکام اخراج را برای ‍پناهجویان صادر کرده است و بدنبال آن فرانسه با ۸۴ هزار و بریتانیا با ۵۴ هزار نفر در رده دوم و سوم قرار دارند. با این حال این ارقام را باید در مقایسه با تعداد ‍پناهجویان پذیرفته شده از سوی کشورهای عضو اتحادیه مقایسه کرد. اگر آلمان بیشترین افزایش صدور حکم دیپورت را داشته است،‌ این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه، پناهجویان بیشتری را نیز پذیرفته است.

بیشترین تعداد درخواست های مهاجرانی که خواستار ورود به اتحادیه اروپا شده اند از سوی اسپانیا رد شده است.

خواندن 294 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395