شنبه, 23 تیر 1397 ساعت 12:02

زمان خاموشی‌های احتمالی امروز پایتخت منتشر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت توزیع نیروی برق تهران در پی خاموشی‌های مکرر و افزایش درجه حرارت، در اطلاعیه‌ای برنامه روز شنبه زمانبندی قطع احتمالی برق در مناطق مختلف شهر تهران را منتشر کرد.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با انتشار پنجمین برنامه روزانه قطع برق تهران، محل قطعی‌های برق را به‌ صورت جدول مشخص کرده است تا شهروندان تهرانی با سهولت بتوانند از قطعی یا عدم‌قطعی برق در محل زندگی خود مطلع شوند.
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از شهروندان تهرانی درخواست کرد که با تنها 10 درصد صرفه‌جویی در مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف «12 تا 17 و 20 تا 23» و انتقال مصارف غیرضروری به دیگر ساعات، مجموعه صنعت برق را در تامین برق پایدار یاری رسانند.
گفتنی است، این شرکت این بار نحوه اطلاع رسانی زمان بروز خاموشی‌های احتمالی در هر نقطه شهر را تغییر داد و در قالب جدولی با جزئیات بیشتر، این اطلاعات را ارائه کرد.
برای مشاهده جدول قطعی‌های امروز برق در کلان‌شهر تهران به نشانی زیر مراجعه کنید: http://tbtb.ir/uploads/barname23.pdf
به گزارش وزارت نیرو، اوج مصرف برق کشور روز گذشته (جمعه) 51 هزار و 191 مگاوات ثبت شد که در مقایسه با روز چهارشنبه که رقم جدیدی در پیک مصرف ثبت شد، حدود 6 هزار مگاوات کاهش مصرف داشته است.
بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، پیک مصرف برق در روز گذشته، به میزان 51 هزار و 191 مگاوات گزارش شد.
پیک مصرف برق در روز چهارشنبه (20 تیرماه) با ثبت رکورد جدید، 57 هزار و 97 مگاوات گزارش شد که این رقم بسیار نگران کننده و زنگ خطری بود که در روزهای پنجشنبه و جمعه به علت تعطیلی ادارات، مصرف برق حدود 6 هزار مگاوات کاهش پیدا کرد.
میزان مبادلات برق نیز در روز گذشته برابر با 353 مگاوات بود که سهم صادرات از این میزان 61 مگاوات و واردات برق نیز 292 مگاوات عنوان شده است.
همچنین میزان مصرف برق صنایع در روز گذشته چهار هزار و 343 مگاوات بوده که در مقایسه با روز پنجشنبه که میزان آن چهار هزار و 198 مگاوات ثبت شده، مصرف برق این بخش قدری افزایش داشته است.
منبع: ایرنا

خواندن 437 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395