دوشنبه, 25 تیر 1397 ساعت 20:00

وزارت نفت توجه خاصی به تحقق مطالبات ساکنان شهرهای نفتی دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

استاندار بوشهر گفت: وزارت نفت توجه خاصی به تحقق مطالبات مردم شهرهای میزبان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دارد.

  استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان بوشهر در بازدید از عسلویه، الزام‌های توسعه در این شهر را بررسی کردند.

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر در این بازدید، بر مهار و جمع آوری گازهای ارسالی به مشعل در فازهای پارس جنوبی تاکید کرد و افزود: به این منظور، وزارت نفت طرح‌های مهمی در حال اجرا دارد.

وی گفت: از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲، یکهزار و ۴۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات آلایندگی و ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شده که این رقم در سال‌های ۹۲ تا ۹۷ به یکهزار و ۷۲۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

استاندار بوشهر یادآور شد: از این میزان اعتبار توزیع شده ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سهم شهرستان عسلویه بوده است.

اشتغال‌زایی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی برای جوانان عسلویه

عبدالنبی یوسفی، فرماندار عسلویه نیز در این بازدید، با تاکید بر ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان عسلویه‌ای اظهارکرد: برای حل مشکل اشتغال جوانان این شهرستان اقدام‎های مهمی از سوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی انجام شده است و از اول تیرماه امسال تعدادی از جوانان برای اشتغال به شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی معرفی شده‌اند.

وی درخصوص اعتبارات عمرانی این شهرستان گفت: سال گذشته ۷۷۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمرانی مصوب شد که ۳۹ درصد اعتبارات تملک دارایی تخصیص یافت، این در حالی است که اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و شرکت‌های نفت و گاز نیز تخصیص ۱۰۰ درصدی پیدا کرده است.

فرماندار عسلویه گفت: تاکنون طرح‌های مختلفی در حوزه مدرسه‌سازی، مراکز درمانی و حل مشکلات زیست محیطی انجام شده که لازم است برای تحقق مطالبات مردم براساس پیوست‌های فرهنگی اجتماعی، این طرح‌ها به ویژه حل معضلات زیست محیطی ادامه یابد.

فرزاد رستمی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر نیز تاکید کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده، سه درصد اعتبارات قراردادهای نفت و گاز وزارت نفت در استان بوشهر به اجرای طرح‌های عمرانی در محیط پیرامونی این طرح‌ها اختصاص می‌یابد.

منبع: ایرنا

خواندن 267 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395