دوشنبه, 25 تیر 1397 ساعت 16:20

تفاهم‌نامه توسعه کسب ‌و کارهای مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات امضا شد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

تفاهم‌نامه همکاری توسعه کسب‌وکارهای مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات در حوزه خدمات بیمه و سلامت کشور بین سازمان تأمین اجتماعی و ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

 تفاهم‌نامه همکاری توسعه کسب‌وکارهای مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات در حوزه خدمات بیمه و سلامت کشور به منظور تحقق سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران در حوزه علمی و فن‌آوری و تحقق حمایت از کالاها و خدمات ملی و دانش‌بنیان، بین سازمان تأمین اجتماعی و ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

همکاری و تلاش طرفین جهت توسعه توانمندی‌های فن‌آورانه در کسب‌وکارهای مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات در حوزه خدمات بیمه و سلامت (استارت آپ‌ها) و تولید محصولات و خدمات دانش بنیان و تجاری سازی در این حوزه و صیانت و حمایت هدفمند از بازار ملی از طریق راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری دیجیتال موضوع تفاهم‌نامه امضا شده توسط  «سورنا ستاری»، معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور و «سیدتقی نوربخش»، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی است.

این تفاهم نامه با هدف افزایش همکاری استارت‌آپ‌ها با سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های تابعه به منظور دسترسی سریع‌تر به بازارهای داخلی؛ شبکه‌سازی بین سازمان تأمین اجتماعی و کسب‌وکارهای نوپای مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات در حوزه‌های بیمه و سلامت؛ توسعه خدمات و نوآوری در مدل کسب و کار سازمان تأمین اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های همکاری با استارت‌آپ‌های موجود کشور و همچنین ایجاد نظام رصد و پایش مستمر کسب‌وکارهای نوپا مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات در حوزه خدمات بیمه و سلامت به امضا رسیده است.

با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه ، ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به حمایت فنی و قانونی از تأسیس و راه اندازی مرکز شتاب‌دهی و نوآوری دیجیتال در حوزه خدمات بیمه و سلامت؛ تسریع در اخذ مجوزهای لازم و همچنین کمک به انتقال تجربه و تأمین منابع اطلاعاتی موردنیاز برای فعالیت‌های مرکز شتابدهی و نوآوری دیجیتال متعهد می‌شود.

معرفی استارت آپ های فعال در حوزه خدمات بیمه و سلامت؛ تعامل مؤثر با مربیان، صندوق‌ها و شرکتهای سرمایه گذاری مخاطره‌پذیر؛ حمایت از تجاری سازی طرح های موفق؛ حمایت از صادرات و بازارسازی برای محصولات تجاری  شده و همچنین ایجاد هماهنگی با دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فن‌آوری، در حمایت از کسب‌وکارهای نوپای حوزه بیمه و سلامت از دیگر تعهدات ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس این تفاهم نامه است.

سازمان تأمین اجتماعی نیز بر اساس این تفاهم نامه برای تأسیس، توسعه و راهبری مرکز شتابدهی و نوآوری دیجیتال در حوزه خدمات الکترونیکی بیمه و سلامت؛ حمایت از راه‌اندازی، رشد و ورود به بازار استارت‌آپ‌های حوزه خدمات الکترونیکی بیمه و سلامت توسط مرکز شتابدهی و نوآوری دیجیتال و همچنین اتخاذ راهکارها و تدابیر لازم برای همکاری با استارت‌آپ‌های حوزه خدمات الکترونیکی بیمه و سلامت مطابق با تجارب موفق داخلی و خارجی اقدام خواهد کرد.

برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای کارآفرینی در حوزه خدمات الکترونیکی بیمه و سلامت؛ فراهم کردن الزامات و امکانات لازم برای رشد و ورود به بازار استارت‌آپ‌های حوزه خدمات الکترونیکی بیمه و سلامت ؛ همکاری با دانشگاه‌ها و سایر نهادهای مرتبط با حوزه خدمات الکترونیکی بیمه و سلامت در جهت حمایت از استارت‌آپ‌ها و همچنین حمایت از کسب وکارهای مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات در حوزه خدمات از دیگر تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در اجرای این تفاهم نامه است.


منبع: ایلنا

خواندن 300 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395