چهارشنبه, 27 تیر 1397 ساعت 20:00

فرآورش بیش از ۲۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز در پالایشگاه سرخون و قشم در سالی که گذشت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

​مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم گفت: سال ۹۶ بیش از ۲۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز در این پالایشگاه فرآورش و در ۶ ماه نخست پارسال، حدود ۱۰۶ هزار مترمکعب میعانات گازی و ۹ هزار تن گاز مایع تولید شد.

به نقل از شرکت ملی گاز، محمدحسین نوروزی گفت: در ۶ ماه نخست پارسال، ۱۰۵ هزار و ۶۱۴ مترمکعب میعانات گازی و ۹ هزار و ۵۴۴ تن گاز مایع در پالایشگاه سرخون و قشم تولید شد.

وی با تاکید بر این‌که برنامه تولید پالایشگاه مطابق استانداردهای شرکت ملی گاز محقق شده است، اظهار کرد: علاوه بر کیفیت تولید، پالایشگاه سرخون و قشم در جایزه ملی بهره‌وری گاز شرکت کرد و با امتیاز ۴۷۰، موفق به کسب پنج ستاره شد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم با اشاره به اجرای طرح تزریق مواد جاذب H۲S با هدف حرکت از کمیت به کیفیت تولید در این پالایشگاه، تصریح کرد: با توجه به روند نزولی تولید چاه‌های ترش حوزه سرخون و کاهش میزان H۲S خوراک پالایشگاه، بهره‌برداری از واحد شیرین‌سازی، فاقد توجیه اقتصادی بود و از سوی دیگر، صرف‌نظر کردن از گاز ترش قابل برداشت از چاه نیز مغایر با راهبرد شرکت ملی گاز است، از این رو، موضوع بررسی روش‌های مختلف حذف H۲S از خوراک پالایشگاه با رویکرد جایگزینی با واحد شیرین‌سازی در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

نوروزی درباره حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: ۸۰ درصد قطعات مرتبط با تجهیزات پالایشگاهی در بخش‌های مختلف برق، ابزار دقیق، مکانیک (تجهیزات ثابت و دوار) از سوی سازندگان داخلی ساخته و تأمین شده است.

منبع: شانا

خواندن 461 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395