جمعه, 29 تیر 1397 ساعت 14:07

جلوگیری از ریزش حتی یک واحد تولیدی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه باید شیب رویش واحدهای تولیدی رو به افزایش باشد و از ریزش حتی یک واحد هم جلوگیری کنیم، گفت: ۵۸۶۰ واحد تولیدی در سال ۱۳۹۶ در کشور پروانه بهره‌برداری دریافت کردند.

محمد شریعمتداری در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: طرح رونق تولید را از دو سال قبل کلید زده‌ایم و برای واحدهای مشکل دار حوزه صنایع کوچک و متوسط کشور منابعی را برای بحث سرمایه در گردش و فعالیت‌های توسعه‌ای اختصاص داده‌ایم که این طرح در سال ۱۳۹۷ هم ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه حل اساسی مشکلات از طریق سرمایه‌های بانکی امکانپذیر است، افزود: تلاش می‌کنیم از محل منابع موجود در صندوق توسعه ملی، منابعی را در اختیار بانک‌ها قرار دهیم تا قدرت وام دهی بانک‌ها با ایجاد کفایت سرمایه در سیستم بانکی بیشتر از امروز شود.

وزیر صنعت و معدن با اعلام اینکه ۵۸۶۰ واحد تولیدی در سال ۱۳۹۶ در کشور پروانه بهره‌برداری دریافت کردند، عنوان کرد: واحدهای تولیدی مختلفی در ایامی همچون هفته دولت، دهه فجر و ... در کشور و استان کردستان افتتاح خواهند شد.

وی بیان کرد: تعدادی از واحدها هم ممکن است به دلیل نرسیدن مواد اولیه، مشکلات مالی، اختلافات بین سهامداران و ... از گردونه تولید خارج شوند که بایستی تلاش کنیم شیب رویش واحدهای تولیدی رو به افزایش باشد و از ریزش حتی یک واحد هم جلوگیری کنیم.

شریعمتداری ادامه داد: در این راستا ما در کردستان کلینیک بررسی وضعیت واحدهای صنعتی را افتتاح کردیم که تعدادی از اساتید دانشگاهی و مشاوران در آنجا واحدهای تولیدی دارای مشکل را راهنمایی می‌کنند تا نگذارند از گردونه تولید خارج شوند و اگر خارج شدند زودتر به گردونه تولید بازگردانند.

منبع:ایسنا

خواندن 247 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395