یکشنبه, 31 تیر 1397 ساعت 23:24

لایحه دو فوریتی تقسیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس می رود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ هیئت وزیران در جلسه روزیکشنبه خود، ارسال لایجه دو فوریتی تقسیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعتبار نامه استاندار جدید خراسان شمالی را تصویب کرد
**موافقت دولت با تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون»
دولت با توجه به ضرورت تمرکز بیشتر بر اشتغال و کارآفرینی و تجهیز کلیه امکانات و فرصت­های کشور برای حل مشکل بیکاری توسط یک مدیریت واحد و مسئول و نیز لزوم احساس حمایت موثرتر از اقشار نیازمند و آسیب­ پذیر جامعه در برابر تکانه­ های اقتصادی و تمرکز در ساماندهی هرچه بیشتر منابع و امکانات تخصیص یافته کشور در حوزه رفاه اجتماعی، با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون» موافقت کرد و آن را در قالب لایحه دو فوریتی برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
**رای اعتماد هیئت دولت به استاندار جدید خراسان شمالی
شد استاندار پیشنهادی خراسان شمالی از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفت.
اعضای دولت آقای محمدرضا خبازرا به عنوان استاندارخراسان شمالی منصوب و از زحمات و خدمات استاندار پیشین تشکرکردند.
رییس ­جمهور آقای خباز را از چهره ه­ای فعال و مؤثر دانست که همواره در مسئولیت­ هایی که به عهده گرفته، موفق بوده است.
دکتر روحانی همچنین با توجه به اهمیت استان خراسان شمالی از جهات مختلف بویژه جاذبه­ های تاریخی و باستانی و مسیر راه زائرین امام رضا(ع)، بر توسعه گردشگری و تلاش برای افزایش اشتغال و بهبود زندگی مردم تأکید کرد.
وی توسعه راه ­آهن استان و اتصال آن به گلستان به جهت اهمیت اقتصادی و توریستی و بهره­ گیری از زیرساخت­ های ارتباطی در جهت توسعه اشتغال­ های نوین و توسعه پتروشیمی را از برنامه­ های استاندار ذکر نمود و برای ایشان در پیشرفت هرچه بیشتر استان آرزوی موفقیت کرد.
**دولت با افزایش جریمه­ ها و حدنصاب­ های ریالی در قانون امور گمرکی موافقت کرد
هیئت وزیران با توجه به افزایش شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در سال ­های ۱۳۹۴ لغایت ۱۳۹۶، با افزایش ۳۰ درصدی جریمه­ ها و سایر حد نصاب‌های ریالی تعیین شده در قانون امور گمرکی موافقت کرد.
** آیین ­نامه نحوه و ترتیب وصول پذیره و اهدایی در اراضی موقوفه اصلاح شد
با تصویب دولت، آیین ­نامه نحوه و ترتیب وصول پذیره و اهدایی در اراضی موقوفه اصلاح شد.

 

خواندن 613 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395