دوشنبه, 01 مرداد 1397 ساعت 00:45

مجلس قوانین نظام صنفی را اصلاح می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی التهابات بازار کالای مصرفی و افزایش قیمت ها با حضور مسئولان وزارت صنعت در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: با توجه به نگاه ابتدایی قانون نظام صنفی به تعزیرات حکومتی، برخی از مواد آن اصلاح می شود.

«حسن نوروزی» در تشریح نشست امروز (یکشنبه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در نشست امروز ضمن بررسی التهابات بازار و بی نظمی در خصوص قیمت ها، در سه حوزه نیز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت این مسائل مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، یکی از مشکلات بازار مصرف را «ضعف قانونگذاری» اعلام کرد و افزود: قانون نظام صنفی نگاهی با ملاطفت و ابتدایی نسبت به تعزیرات حکومتی دارد.
نوروزی ادامه داد: بر این اساس در نشست امروز، اصلاحیه قانون توسط مسئولان تعزیرات ارایه و مقرر شد چند ماده اصلاحی برای بررسی بیشتر و تدوین طرحی دو فوریتی، به مرکز پژوهش ها ارجاع شود.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، بررسی مسائل راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت را از دیگر موارد نشست امروز این کمیسیون اعلام کرد و گفت: «متاسفانه بسیاری از تصمیم های خلق الساعه مانند فروش یکباره سکه، واردات خودرو و قیمت گذاری نرخ دولتی برای ارز نشان می دهد دولت کنترلی بر بازار ندارد؛ به طور نمونه، ارز 4200 تومانی به برخی افراد اختصاص یافته است اما برخی نمی توانند آن را دریافت کنند. 
وی ادامه داد: این عملکرد سبب شده تا برخی کالا را گران و برخی ارزان بفروشند؛ در واقع تدابیر و سیاست های نادرست سبب افزایش قیمت ها شده است؛ بنابراین مقرر شد در جلسه سران نظام مسائل راهبردی این حوزه مورد توجه قرار گیرد.
منبع: خانه ملت

خواندن 196 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395