پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 13:08

8 طرح خدماتی در فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره برداری رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بهره برداری از هشت پروژه خدماتی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح این هشت پروژه گفت: توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بزرگ ترین پروژه ملی ایران است که می تواند در آینده آثار مثبتی در بهبود زندگی مردم و ساماندهی شهر تهران داشته باشد.
وی افزود: با تصویب طرح جامع شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خوشبختانه چشم انداز این شهر مشخص شده تا بتوانیم در بیش از 14 هزار هکتار زمین در این منطقه اقدامات مهمی را برای توسعه کسب و کار در بخش های مختلف اقتصادی انجام دهیم و همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند در آن مشارکت کنند.
آخوندی تصریح کرد: اتصال شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به شبکه جاده ای و مترو توسعه این شهر را بیش از پیش تسریع می کند.
به گفته این مسوول، ساماندهی شهر تهران و انتقال باراندازهای آن به شهر فرودگاهی 800 هزار هکتار از زمین های پایتخت را آزاد و از تردد روزانه 25 هزار خودرو سنگین در این شهر جلوگیری می کند.
وی یادآوری کرد: ساخت پایانه «ایرانشهر» به عنوان بزرگ ترین پایانه فرودگاهی کشور با بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در دست است و انتظار داریم پایانه «سلام» نیز تا اواخر تابستان امسال به بهره برداری برسد.
«انجام طرح های های سخت افزاری و نرم افزاری بر هوشمندسازی این شهر فرودگاهی تاثیرگذار است؛ به طوری که هر مسافری می تواند از آخرین وضعیت سفرهای آن مطلع شود.
وی تصریح کرد: برای مقابله با فشارهای بین المللی آمریکا علیه ایران باید دسترسی های متنوعی را در زمینه بار و مسافر در فرودگاه امام (ره) فراهم کنیم تا مسافران خارجی با تسهیلات مناسب فرودگاهی و روادید وارد کشور شوند.
آخوندی یادآوری کرد عملیات حج تمتع امسال از 19 فرودگاه کشور انجام می شود و تاکنون 20 درصد زایران ایرانی از طریق فرودگاه های کشور به سرزمین وحی عزیمت کرده اند.
امسال 86 هزار زایر ایرانی برای به جای آوردن آیین حج از بیست و هفتم تیرماه عازم عربستان شده اند.
آخرین کاروان حاجیان بیست و چهارم شهریورماه به میهن بازمی گردد. 
شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در ۳۰ کیلومتری تهران، در حوزه اداری و سیاسی شهرستان ری میان بزرگراه تهران-قم قرار دارد.
این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۴ هزار هکتار ساخته شده است.
منبع: ایرنا

خواندن 2685 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395