سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 13:07

تامین مالی زنجیره ارزش اساس توسعه کشاورزی قراردادی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: تامین مالی زنجیره ارزش مبتنی بر قرارداد، پایه و اساس توسعه کشاورزی قراردادی است.

محمد خالدی مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در اولین نشست هم اندیشی «تبیین الگوی کشاورزی قراردادی و ارایه رویکردها و جهت گیری های آتی» که با حضور قائم مقام معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، مجریان طرح‌های ملی، نمایندگان معاونت‌های تخصصی و شرکت ها و موسسات وابسته به وزارتخانه، نماینده بانک کشاورزی و معاونین برنامه ریزی و اقتصادی کلیه استانها در سالن توسعه وزارتخانه برگزار شد، بر اهمیت توسعه زنجیره های ارزش و کشاورزی قراردادی برای سیاست‌گذاران و برنامه ریزان بخش کشاورزی تاکید کرد.

وی با تبیین مزیت های کشاورزی قراردادی و الگوها و تجربیات کشورهای مختلف در این زمینه،یادآور شد: برای موفقیت و پایداری کشت قراردادی لازم است وزارت جهاد کشاورزی سیاست ها و اقدامات آموزشی، ترویجی، مالی، بازرگانی و ... خود را در راستای توسعه و تکمیل زنجیره ها جهت گیری نماید.

خالدی با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بالقوه اتحادیه ها و تعاونی های روستایی در توسعه کشاورزی قراردادی،تصریح کرد:تامین مالی زنجیره ارزش مبتنی بر قرارداد پایه و اساس توسعه کشاورزی قراردادی است.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به تغییر رویکرد بانک کشاورزی و صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برای تامین مالی زنجیره های ارزش مبتنی بر قرارداد، انتظار می رود معاونت های تخصصی و استان ها بتوانند از این ظرفیت ایجاد شده برای دستیابی به اهداف تعیین شده در کشاورزی قراردادی بهره مند شوند.

خالدی ضمن تشریح وظایف بخش های مختلف، بر وظیفه مندی دستگاه های مرتبط در راستای پیگیری ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و تفکیک وظایف و انجام اقدامات لازم برای توسعه کشاورزی قراردادی در چار چوب زنجیره ارزش تاکید کرد.

منبع: ایلنا

خواندن 284 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395