چهارشنبه, 10 مرداد 1397 ساعت 12:22

افزایش قیمت شیرخام ثمره بی‌توجهی به صنعت لبنیات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران گفت: افزایش بهای شیرخام نتیجه بی‌توجهی کارگزاران صنعت لبنیات کشور به هشدارهای مکرر ما بوده است که با خرید ارزان شیرخام و پرداخت طولانی مدت بهای آن عرصه را به دامداران تنگ کرده است.

علیرضا عزیزالهی مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران در رابطه با افزایش قیمت شیر اظهار کرد: افزایش 9 درصدی بهای خرید شیر خام پس از گذشت 4 سال یعنی از سال 1393 در شرایطی که بنا به ادعای اهالی صنعت لبنیات هزینه تأمین شیرخام 65درصد هزینه های تولید محصولات لبنی را شامل می‌گردد در مقابل افزایش 17 الی 32 درصد محصولات لبنی آن‌هم پس از افزایش مکرر قیمت های محصولات لبنی طی سال‌های مذکور بقدری عرصه را برای صاحبان صنعت لبنیات کشور تنگ کرده که وزارت جهاد کشاورزی را مقصرگرانی محصولات لبنی قلمداد کنند.

وی افزود: واقعیت آن است که افزایش بهای شیرخام نتیجه بی‌توجهی کارگزاران صنعت لبنیات کشور به هشدارهای مکرر ما بوده است که با خرید ارزان شیرخام و پرداخت طولانی مدت بهای آن عرصه را چنان برکارگزاران صنعت تولید شیرخام تنگ کرده اند که تعداد کثیری از واحدهای دامداری با ورشکستگی از صحنه تولید خارج و سایرین بناچار با کاهش مصرف اقلام خوراک دام بمنظور کاهش هزینه های تولید به کاهش سرانه تولید هر رأس دام تن داده اند و محصول یکجانبه نگری اهالی صنعت اکنون بلای جان خودشان شده است به نحوی که سعی می کنند با فرافکنی جرم چند ساله خود در ظلم به جمعیت کثیر دامداران ایران زمین را بپوشانند.

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران تاکید کرد: اگر متناسب با افزایش هزینه های تولید و متناسب با رشد قیمت محصولات لبنی در هر سال رشد مناسبی برای شیرخام در نظر گرفته می شد اکنون ناچار نبودیم کاسه چکنم بدست گیریم ظاهراً بنا نیست مسئولین صنعت لبنی کشور درس عبرت بگیرند و بازهم بدنبال طرح مسائل موهوم و توجیه ضرورت واردات شیر خشک بمنظور تأمین نیاز کارخانجات می‌گردند.

عزیر الهی گفت: پرواضح است اگر خواسته آنان تحقق یابد و با این روش بتوانند برای چندین بار موجبات ضرر و زیان و خسارت دامداران کشور را فراهم کنند، در سال‌های نه چندان دور مجبور خواهند بود درب کارخانجات را بسته و سر به بیابان بگذارند.

منبع: ایلنا

خواندن 346 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395