چهارشنبه, 10 مرداد 1397 ساعت 15:30

ارتقای بخش کشاورزی با نشر دانش و نوآوری‌ها در محیط تولید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، نشر دانش و نوآوری‌ در محیط‌های تولید و افزایش بهره‌وری را از اهداف اصلی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد.

 محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به تشریح برنامه‌ها و چالش‌های بخش باغبانی در ایران پرداخت و گفت: اگر این دو مهم را سرلوحه کارمان قرار دهیم، می‌توانیم شاهد ارتقای بخش کشاورزی باشیم.

وی، احیا و تشکیل زنجیره‌های تولید و پس از تولید، فرآوری و نگهداری را از سیاست‌های وزارتخانه برشمرد و افزود: این زنجیره‌ها باعث کوتاه شدن فاصله بین مراکز تولید و مصرف می‌شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به مسئله تنش آب در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر که کشور دچار خشکسالی است باید اخلاق آبی در سطح خانواده، اجتماع و در بخش کشاورزی نشر یابد.

وی با اشاره به موضوع  کسب و کارهای آینده، خاطرنشان کرد: اقتصاد خانوارهای کشاورزی، یکی از عوامل کلیدی در رونق بخش کشاورزی است که این مهم وابسته به  تولید حداکثری محصول با حداقل هزینه است.

طهماسبی نقش ترویج در ارائه اطلاعات به کشاورزان را مناسب ارزیابی و تصریح کرد: ترویج می‌تواند پیشتاز باشد و کشاورزان را نسبت به دستاوردهای جدید آگاه کند.

وی افزود: ترویج می‌تواند اطلاعات جدید را در اختیار کارشناسان پهنه قرار دهد، تا آنها بتوانند به کشاورزان آموزش‌های لازم را ارائه دهند.

منبع: ایلنا

خواندن 349 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395