جمعه, 12 مرداد 1397 ساعت 20:31

950 نقطه سیل خیز در گلستان شناسایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: طرح جامع سیل گلستان به طور کامل تدوین و 950 نقطه سیل خیز در استان شناسایی شده است که در صورت مساعدت نمایندگان مجلس، سال آینده ردیفی برای اجرای این طرح خواهیم داشت.

محمد حاج رسولی ها در حاشیه سرکشی وزیر نیرو از طرح های آب و برق گلستان اظهار داشت: 4 درصد سدهای مخزنی کشور در گلستان واقع است و خوشبختانه ساخت سدها به گونه ای بوده که تمام شبکه های پایین دست آن همزمان ساخته وهیچ عقب افتادگی بین سد و شبکه در استان نداریم. 
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در مورد کلنگ زنی فاز دوم طرح زهکشی اراضی اولویت دار گلستان که با حضور وزیر نیرو انجام شد نیز گفت: زهکشی پنج هزار هکتار اراضی اولویت دار دیگر تا پایان سال آغاز می شود. 
به گزارش ایرناعملیات اجرایی طرح زهکشی 12 هزار هکتار از اراضی اولویت دار گلستان روز پنجشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در شهرستان بندرترکمن واقع در غرب استان آغاز شد. 
اجرای این طرح از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به استان گلستان بوده و فاز اول آن در حوزه شهرستان گُمیشان اجرایی شده است. 
مهندس حاج رسولی ها اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که 22 هزار هکتار زهکشی اراضی اولویت دار استان طی دولت دوازدهم به پایان برسد. 
وی با اشاره به پیگیری اجرای سد نرماب مینودشت در شرق گلستان که هم اینک افزون بر 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، نیز افزود: تا پایان سال مالی 98 سعی داریم آبگیری سد نرماب را به پایان برسانیم. 
منبع: ایرنا

خواندن 219 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395