چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 14 مرداد 1397 ساعت 22:00

اژه ای: معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد، «معاون ارزی بانک مرکزی که ظاهرا برکنار نیز شده بود در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی امروز بازداشت و به زندان منتقل شده است.»

 غلامحسین ‏محسنی اژه‌ای عصر (یکشنبه) در گفت وگویی تلویزیونی اعلام کرد: همچنین کارمند یکی از معاونت های رئیس جمهوری به همراه چهار دلال و یک صراف غیرمجاز نیز احضار و پس از تحقیقات و تفهیم اتهام، با قرار بازداشت موقت، روانه زندان شدند.

** ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی
سخنگوی قوه قضاییه افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور، پرونده سه نفر از کسانی که تکمیل شده بود با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شد که بزودی محاکمه آنها آغاز می شود.
وی گفت: امروز چند نفر که تحت تعقیب و بازداشت بودند و نیز شماری از کسانی که در این خصوص فعالیت غیرمجاز داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و بازداشت شدند.

** وضعیت نامشخص معاون ارزی بانک مرکزی
یک مقام آگاه در بانک مرکزی دیروز(شنبه) درباره برخی گمانه زنی ها مبنی بر تغییر «احمد عراقچی» معاون ارزی این بانک گفته بود، هنوز در این زمینه تصمیمی گرفته نشده است.
عراقچی از مردادماه پارسال معاونت ارزی بانک مرکزی را برعهده دارد.
 دیروز برخی رسانه ها از برکناری معاون ارزی بانک مرکزی خبر دادند.
«عبدالناصر همتی» رییس کل جدید بانک مرکزی، از شنبه هفته گذشته (ششم مرداد) سکان هدایت این نهاد را در دست گرفته است؛ وی در روز معارفه خود ساماندهی بازار ارز را از اولویت های خود برشمرد و قول داد با رانت ارزی مقابله کند.

منبع: ایرنا

خواندن 246 دفعه