سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 11:00

اطلاعات تکميلي

  • آخوندی از رشد صنعت ساختمان در آینده خبر داد؛

ابتکارات دولت برای تعدیل بازار مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سجاد عسگری

عصراقتصاد: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان دیروز با حضور 855 شرکت داخلی و 155 شرکت خارجی از کشورهایی همچون چین، ترکیه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار عصراقتصاد، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم گشایش هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با بیان اینکه صنایع ساختمانی در ایران از قابلیت افزایش درآمد ملی و رشد صنعتی برخوردار هستند، عنوان کرد: حضور بیش از یک هزار شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه نشان دهنده توان ایران در صنعت ساختمان است.

وی تصریح کرد: محصولات ایرانی در صنعت ساختمان از قدرت رقابت پذیری بالایی برخوردار هستند و این موضوع باعث شده تا محصولات ما در بازارهای بین المللی نیز متقاضی داشته باشند.

آخوندی درباره توانمندی در بخش صادرات نیز تأکید کرد: طی گفت‌وگوهایی با وزیر صنعت، معدن و تجارت به این نتیجه رسیدیم که محصولات صنعت ساختمانی کشور از قابلیت مناسبی برای صادرات برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اشتغالزایی و تاثیر صنعت ساختمان در افزایش تولید ناخالص ملی گفت: صنعت ساختمان، صنعتی است که اغلب فعالان در آن بازار بین المللی دارند و می توان روی آنها حساب کرد.

وی با اشاره به رشد پروانه های ساخت و ساز عنوان کرد: آمارها در ماه‌های اول سال نشان می‌دهد که به سمت رشد صنعت ساختمان در آینده پیش خواهیم رفت. همچنین صنعت ساختمان یکی از صنایع پشتیبان مسکن است و می‌تواند به اشتغال در کشور کمک کند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم درباره سیاست‌گذاری دولت در راستای پیشنهاد بانک مسکن در خصوص محدودیت ۱۵ ساله صندوق مسکن یکم و افزایش وام از محل اوراق گفت: برنامه‌های بسیاری برای افزایش قدرت خرید مسکن و همچنین توان تامین خانه برای مستاجران داریم که اکنون در مرحله تصویب است. پیشنهادهای مختلفی در این زمینه داشته ایم که از جمله آنها لایحه‌ای در حوزه اجاره مسکن است.

وی درباره سیاست های مالیاتی وزارت راه و مسکن نیز عنوان کرد: پیشنهادهایی در زمینه مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر مستغلات مطرح کرده‌ایم و همچنین در نظر داریم تا خانه‌های کوچک مقیاس که تقاضای بیشتری در بازار دارند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

آخوندی درباره شرایطی بانکی در حوزه مسکن نیز اظهار کرد: پیشنهاداتی در حوزه بانک ارائه کرده‌ایم که ابتدا باید مراحل تصویب خود را در دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای پول و اعتبار بگذارند تا به اطلاع عموم برسانیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه صنعت ساختمان برای تولیدکنندگان و شرکت کننده در نمایشگاه به دلیل داشتن بازار صادراتی و بین‌المللی و رقابت خارجی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است، افزود: در نمایشگاه امسال از دستاوردهای صنعت ساختمان با حضور ۹۱۹ شرکت کننده داخلی و خارجی رونمایی می شود. در این نمایشگاه شرکت‌هایی از کشورهای ترکیه، چین، لهستان و هلند حضور مستقیم دارند و کشورهای نروژ، چک، ایتالیا، آلمان، برزیل، کره جنوبی، هند، فرانسه، انگلیس، سوییس و استرالیا نیز به طور غیرمستقیم شرکت کرده اند.

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان دیروز با حضور 855 شرکت داخلی و 155 شرکت خارجی از کشورهایی همچون چین، ترکیه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در تاریخ 15 الی 18 مرداد ماه 97 برگزار می شود.

خواندن 2612 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395