چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 16 مرداد 1397 ساعت 11:59

مردوخی: تغییر مدیران دردی از اقتصاد درمان نمی‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بایزید مردوخی گفت: در حالی که کشور نیازمند اصلاح شرایط مدیریتی است، هنوز سیاستمداران ایرانی به تغییر مدیران می‌اندیشند.
بایزید مردوخی با اعلام این مطلب افزود: برای برون رفت از شرایط کنونی لازم است برنامه مدیریت را تغییر دهیم اما هنوز می‌بینیم مجلس محترم درگیر تغییر مدیران و نه رویکردهای مدیریتی کشور است.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت پروژه مدیریت تغییر مهمترین اولویت برای ایران است، اضافه کرد: همین حالا در فاصله ای بسیار کوتاه، مجلس دوباره دست به استیضاح علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زده است در حالی که نمایندگان متقاضی استیضاح کاش به این سئول پاسخ دهند که ربیعی باید چه می‌کرد که تا کنون انجام نداده است.

به گفته وی در سایه مشکلات ساختاری هر تلاشی به نتیجه نمی رسد و تا زمانی که ریشه ها اصلاح نشود، چگونه می توان امیدوار بود با تغییر مدیران کشور، وضعیت بهبود یابد.

این کارشناس ارشد اقتصادی گفت: امروز خیلی‌ها صحبت از اصلاح تیم اقتصادی می‌کنند در حالی که اگر وضعیت اقتصادی ما وابسته به این تیم اقتصادی است، تغییرش می‌تواند مشکل را حل کند اما در حقیقت مشکلات اصلی این نیست.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا چاره اقتصاد در دست سیاست است؟ گفت: باید واقعیات را بپذیریم. تأثیر سیاست بر اقتصاد ملموس است. در حقیقت  هر کسی فعالیت اقتصادی می‌کند، در چارچوب قانون و مقررات، چارچوب سرزمینی و چارچوب بین‌المللی فعالیت خود را سامان می دهد اما در ایران هیچ کدام از این چارچوب ها در بستر و وضعیت مناسب نیست. 
منبع: خبرآنلاین 

خواندن 186 دفعه