چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 11:17

مجموع کاربران فعال در پیام‌رسان‌های داخلی ۱۵ میلیون است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مجموع نصب‌های فعال پیام‌رسان‌های داخلی نزدیک ۱۵ میلیون است، گفت: پیام‌رسان‌های داخلی راه جدی برای کسب سهم بیشتر از بازار در پیش دارند.

محمدجواد آذری جهرمی درباره وضعیت امنیتی پیام‌رسان‌های مجازی در کشور، گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای  اسلامی از وزارتخانه ارتباطات درخواست ارائه گزارشی از وضعیت امنیت فضای مجازی را داشت که در پی این درخواست از وضعیت امنیت و چارچوب‌های سامانه‌های پیاده‌سازی شده برای دفاع سایبری در برابر هجمه‌های که وجود دارد گزارش مفصلی به این کمیسیون ارائه شد و به راین اساس تعداد تهاجمات، میزان تهاجمات شناسایی و دفع شده، سامانه‌ها و سازکارهای دیده شده از جمله مفاد این گزارش به شمار می‌آیند.  

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درخصوص آخرین وضعیت پیام‌رسان‌های داخلی به خانه ملت گفت: طبق آخرین گزارش مرکز ملی فضای مجازی در مردادماه سال 97 مجموع نصب‌های فعال (کاربران فعال) پیام‌رسان‌های داخلی نزدیک 15 میلیون است البته میان آن‌ها فضای رقابتی ایجاد شده که این مسئله موجب رشد برخی و نزول برخی دیگر شده است، همچنین این پیام‌رسان‌ها توانسته‌اند سهم بازار را در میان خود جا به جا کنند.

آذری جهرمی برآورد و برآیند فرآیندی تیم‌های فنی پیام‌رسان‌های داخلی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با این وجود این پیام‌رسان‌ها به لحاظ بازاریابی و حوزه‌های دیگر نیاز به تلاش بیشتری دارند و راه جدی برای کسب سهم بیشتر از بازار در پیش دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تمامی مشکلات پیام‌رسان‌ها به زیرساخت‌های سخت‌افزاری مربوط نمی‌شود، توضیح داد: برخی مشکلات به مسائل نرم‌افزاری و معماری طراحی آن‌ها باز می‌گردد به همین دلیل برخی از اپلیکیشن‌ها در حال تغییر مدل‌های نرم‌افزاری خود هستند و ما نیز به دنبال ایجاد فضای مناسب برای رشد بیشتر آن‌ها هستیم.

منبع: ایلنا

خواندن 461 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395