پنج شنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 17:29

ریسک‌های سیاسی و تجاری تجار را تضمین می‌کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در شرایط تحریم تمام ریسک‌های سیاسی و تجاری تجار و بازرگانان را در قالب صندوق ضمانت صادرات ایران تضمین می‌کنیم.

بهمن منتی در همایش صندوق ضمانت صادرات ایران در اتاق بازرگانی اردبیل وظیفه اصلی صندوق را تامین مالی صادرکنندگان قبل و بعد از حمل کالاها و تضمین ریسک‌های سیاسی و تجاری آنها اعلام کرد و گفت: اگر صادرکنندگان ما از طرف شرکت‌های خارجی مطالباتی داشته باشند ما با پوشش بیمه‌ای زمینه دریافت این مطالبات را فراهم می‌آوریم که صادرکنندگان با مراجعه به کارگزاری‌های ما در استان‌های مختلف می‌توانند به سهولت از این تسهیلات استفاده کنند.

وی بیان کرد: صادرکنندگان به جای مراجعه مستقیم به صندوق مراحل اولیه کار خود را با مراجعه به کارگزاری‌ها در استان‌های مختلف انجام می‌دهند تا با درخواست‌هایی که ارائه می‌کنند از طریق صندوق مراحل مختلف در صدور ضمانتنامه‌ها و بیمه‌نامه‌ها فراهم آید.

منتی افزود: اگر تجار ما به وام‌های صادراتی نیاز داشته باشند از طریق صندوق ضمانت زمینه پرداخت این تسهیلات با همراهی بانک توسعه صادرات ایران فراهم می‌آید و ما حتی نسبت به پوشش بیمه‌ای فعالیت صادرکنندگان در مراوده با تجار خارج از کشور اقدامات حمایتی خوبی را انجام می‌دهیم.

مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران در ادامه گفت: با توجه به تشدید تحریم‌های آمریکائی‌ها ما در قبال ریسک‌های سیاسی و تجاری پوشش‌های بیمه‌ای را در این حوزه انجام می‌دهیم تا صادرکنندگان ما با مشکلات و دغدغه‌ها روبرو نشوند.

منبع: ایسنا

خواندن 259 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395