جمعه, 19 مرداد 1397 ساعت 00:27

سخنگوی وزارت خارجه کشتار دانش آموزان یمنی را محکوم کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی وزارت امورخارجه جنایت جدید هواپیماهای سعودی - اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش آموز یمنی را در شهر ضیحان استان صعده که به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از اطفال بی گناه منجر شد، محکوم کرد.

به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی روز پنجشنبه با ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی از مجامع بین المللی و حقوق بشری خواست به هر طریق ممکن مانع استمرار این جنایات از سوی کشورهای مهاجم به یمن شوند. 
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: تشدید بمباران مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی نشان از شکست های پی در پی نیروهای ائتلاف در جبهه های جنگی دارد و با ابراز تاسف از استمرار حمایت تسلیحانی برخی کشورهای مدعی حقوق بشر از سعودی و امارات افزود: آنان شریک در این جنایات جنگی هستتند و باید پاسخگو باشند.
قاسمی از سازمان ملل و کشورهای اثرگذار خواست تا تلاش های خود را برای توقف فوری حملات افزایش دهند و تدابیر و اقدامات لازم را برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان به کار گیرند.
یک هفته پس از جنایت حمله به بیمارستانی در یمن، منابع یمنی خبر دادند که بمباران روز پنجشنبه یک اتوبوس حامل کودکان در شهر ضحیان استان صعده 39 نفر کشته و 51 نفر زخمی در پی داشته که عمده این افراد کودکان هستند. 
ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی به یمن، ادعا کرد که این حمله کسانی را هدف قرار داده است که شب گذشته با حمله موشکی به «جازان» به غیرنظامیان حمله کردند.
او با بیان اینکه حمله به مراکز پرتاب موشک های بالستیک حوثی ها، اقدامی مشروع و مطابق قواعد عرفی است، ارتش و کمیته های مردمی یمن را متهم کرد که از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.
کتمان کردن حقیقت از سوی مقام نظامی سعودی در حالی است که شبکه های خبری جهان حمله هواپیماهای این ائتلاف به یک اتوبوس حامل کودکان یمنی در صعده (شمال) را پوشش دادند و اعضای صلیب سرخ جهانی نیز که در محل حضور دارند، وقوع این حمله را تایید کرده اند.
منبع: ایرنا

خواندن 260 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395