جمعه, 19 مرداد 1397 ساعت 00:31

نوبخت: 2500 میلیارد تومان طلب گندمکاران پرداخت شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت 1200 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان تا پایان مرداد خبر داد و گفت: 2500 میلیارد تومان طلب گندمکاران در روزهای اخیر نیز پرداخت شد که از جمله نکات درخشان بودجه امسال است.

محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در نخستین جلسه ستاد بودجه سال 98 در جمع معاونان سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بودجه سال آینده افزود: سال 98 سال سختی خواهد بود و به همین دلیل باید بودجه ای که تنظیم می‌شود دارای پیوست سایه باشد و علاوه بر بودجه ای که به طور رسمی تنظیم می‌شود، باید برای بدبینانه ترین وضعیت نیز بودجه داشته باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال 98 سالی نسبتاً استثنائی در تاریخ معاصر ایران حداقل در دولت‌های یازدهم و دوازدهم خواهد بود زیرا کشور در یک شرایط نامطمئن تحریمی قرار دارد.
معاون رئیس جمهوری افزود: پیش بینی ما برای امسال صادرات روزانه 2 میلیون و 410 هزار بشکه نفت بود که در چهار ماهه نخست دو میلیون و 577 هزار بشکه در روز محقق شد.
وی ادامه داد: پیش بینی می شد نفت را 55 دلار در هر بشکه بفروشیم اما در عمل 70 دلار و 36 سنت به فروش رساندیم و اگر نرخ 3500 تومانی ارز که در عمل به 4200 تومان رسید را لحاظ کنیم وضعیت خوبی را در چهار ماهه نخست شاهد بودیم.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: در چهار ماه نخست امسال 105هزار میلیارد تومان وارد خزانه شد که در هم سنجی با پارسال 58 درصد رشد داشت، 67درصد این ورودی مربوط به واگذاری دارایی های سرمایه ای و 12 درصد آن مربوط به درآمدها بود.
وی گفت: در خصوص هزینه ها نیز شاهد رشد 15 درصدی هزینه‌های جاری و رشد 2100 درصدی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودیم، به طوری که پارسال هزار و 117 میلیارد تومان در چهار ماه برای طرح‌های عمرانی مصوب شد که امسال به 23 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش یافت.
نوبخت بیان داشت: اگر حتی برای هشت ماه باقیمانده امسال کاهش منابع داشته باشیم، می توانیم سال 97 را به نوعی بگذرانیم، اما سال آینده سال سختی خواهد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: باید کار ناتمام پارسال در زمینه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را به اتمام برسانیم. عدم تحقق این موضوع از هیچ دستگاهی قابل قبول نیست و پذیرفتنی نیست که دستگاهی امسال بودجه غیرعملیاتی به دولت و مجلس بدهد.
نوبخت بیان داشت: خوب است که بودجه سال 98 را با رویکردی از آمایش سرزمینی به انجام برساندیم و انتظار دارم همکاران استانها این ماموریت را به انجام برسانند.
وی یادآور شد: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که سرفصل خاص خود را دارد باید در بودجه امسال دیده شود و همچنین در این بودجه باید حداقل تبصره‌ها را داشته باشیم، ضمن اینکه هر یک از همکاران در جایگاه خود باید نظر بدهند و نوآوری ها در بودجه احصا شود.
وی گفت: 76 هزار پروژه ناتمام در کشور داریم که امسال باید بخشی از آنها به بخش خصوصی واگذار شود.
نوبخت یادآور شد: با وجود زورگویی های خارجی باید بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی در داخل داشته باشیم تا کشور را سرپا نگهداریم و از مقطع حساس کنونی به سلامت عبور کنیم.
منبع: ایرنا

خواندن 243 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395