شنبه, 20 مرداد 1397 ساعت 04:00

اطلاعات تکميلي

  • رییس دیوان عدالت اداری :

نتیجه پرونده بورسیه ها به زودی اطلاع رسانی می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آناهیتا یاوری

 حجت الاسلام محمد کاظم بهرامی، رییس دیوان عدالت اداری در حاشیه مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات قرآنی ویژه همکاران و خانواده‌های حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده بورسیه ها اظهار کرد: نتیجه نهایی این پرونده در آینده ای نزدیک تا مدتی دیگر اطلاع رسانی می شود.

وی در مورد برگزاری مسابقات قرآنی و ترویج این فرهنگ در قوه قضاییه گفت: همه باید در این راستا همکاری کنیم تا اقدامی که معاونت فرهنگی قوه قضاییه در خصوص فعالیت های قرآنی با جدیت دنبال می کند به خوبی برگزار شود.

بهرامی اظهار کرد: حقیقتا در این ۵ سالی که گذشته است معاونت فرهنگی قوه قضاییه اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه ترویج قرآن در قوه قضاییه انجام داده است و به این امر عظیم و مهم اهتمام ویژه‌ای دارند به طوری که در این زمینه شاهد تحول در دستگاه قضا بوده ایم.

وی ضمن بیان اینکه از خداوند متعال مسئلت داریم توفیقات روز افزون در جهت حرکت در این مسیر به همه ما عنایت بفرماید، افزود: در روایتی از امام حسن عسکری (ع) آمده که سیر به سوی خدا جز با زنده داشتن شب امکان پذیر نیست، یکی از اوصاف متقین و پرهیزگاران این است که در شب به پا می‌خیزند و با تامل قرآن را قرائت می‌کنند و داروی همه درد‌ها را از قرآن می‌خواهند.

رییس دیوان عدالت اداری گفت : امیداریم این جلسه قرآنی همراه با برکات فراوان باشد و آن چیزی که اهل بیت انتظار دارند برای همه ما محقق شود. این در حالی است که آمار‌ها حکایت از افزایش صد درصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی دارد.

حجت الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه نیز در ادامه مراسم ضمن گرامیداشت خاطره شهدای خبرنگار و روز خبرنگار گفت: امروز دشمن زمینه را فراهم کرده تا مردم همراهی بهتر با دولت داشته باشند و این آمادگی ایجاد شده تا تحولات جدی در مبارزه با فساد به وجود آید.

وی ضمن اشاره به آیات شریفه قرآن اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید از مشکلات و تهدید‌ها و تحریم‌ها نترسید؛ چراکه خداوند شما را یاری می‌دهد و این فرموده قرآن دوای درد اجتماع ما است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه اگر ما به خود و خدای خود اتکا کنیم می‌توانیم این مسیر را آن زمان که ایستادگی می‌کنیم انتخاب نماییم، گفت: امروز بهترین فرصت برای دولت و مردم و جامعه است تا اصلاحات پولی ـ بانکی و ... را اعمال کند، همچنین امروز باید مشکلات فراوان کارآفرینان را حل کنیم و مسیر سودآوری سرمایه را از سفته بازی و فعالیت‌های غیر مولد به مسیر مولد تبدیل کنیم.

وی عنوان کرد: ما در زندگی فردی و اجتماعی باید از قرآن تبعیت کنیم و تبعیت از قرآن، تبعیت از حق است و به مخالفان اعتماد نکنیم و از تهدید و تحریم آن‌ها نترسیم؛ چرا که خداوند گشایش می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی افزود: قرآن دستورات زیادی ذکر کرده که از آن باید استفاده کنیم، اما اولین مورد ترس است است که مسئولین باید ترس از تحریم‌ها را همان گونه که بار‌ها مقام معظم رهبری فرموده است کنار بگذارند.

در ادامه سیدمحمدمسعود معصومی، معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه ضمن بیان اینکه هر سال شاهد رشد و تعالی بیشتر در برگزاری اینگونه مسابقات هستیم، اظهار کرد: هر ساله تعداد استقبال کنندگان از مسابقات قرآن در میان همکاران و خانواده های دستگاه قضایی رو به افزایش است. همزمان با این دوره از مسابقات، مسابقات کتبی قرآن نیز برگزار می شود و نتیجه این مسابقات با استفاده از سامانه های الکترونیکی و کمترین دخالت عملیات انسانی اعلام می شود.

وی ادامه داد: اهتمام ما بر آن است که با توجه به افزایش استقبال کنندگان و کیفیت مباحث را افزایش دهیم. برای اولین بار در مسابقات قرآنی شاهد بیشترین شرکت کنندگان در این مسابقات هستیم.

معصومی با تاکید بر اینکه مسابقات قرآنی کار تکراری نیست، خاطرنشان کرد: سال گذشته هشت هزار نفر شرکت کننده در مسابقات قرآنی شرکت کردند و امسال شاهد حضور 16 هزار نفر شرکت کننده در سطوح مختلف ستادی هستیم.

وی با بیان اینکه در سال 97 به رشد 100 درصدی شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی دست یافته ایم، افزود: در سال گذشته 54 درصد بانوان و 46 درصد آقایان در این مسابقات حضور داشتند و امسال آقایان گوی سبقت را از بانوان ربودند و شاهد حضور 65 درصدی آقایان و 35 درصدی بانوان هستیم.

وی در مورد شرکت کنندگان در سطح ستاد قوه قضاییه نیز گفت: 225 نفر شرکت کننده در تمام رشته ها ثبت نام کردند که از این تعداد 120 نفر آقایان و 105 نفر بانوان هستند.

 

خواندن 405 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395