شنبه, 20 مرداد 1397 ساعت 19:00

تهران از مذاکره با اسلام‌آباد درباه پروژه خط لوله آی‌پی استقبال می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت اعلام کرد: تهران از ادامه مسیر مذاکره با اسلام‌آباد درباره تمکیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان استقبال می‌کند.

 امیر حسین زمانی‌نیا گفت: روابط تهران و اسلام‌آباد همواره تاریخی و برادرانه بوده و پیوندهای دینی و فرهنگی دو کشور بزرگ‌ترین پشتوانه روابط دوستانه دو دولت، به‌ویژه در مناسبات اقتصادی است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران انرژی و گاز را عاملی برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و همبستگی با همسایگان، از جمله پاکستان می‌داند.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به نشانه‌های مثبتی که به‌تازگی در این زمینه از دولت منتخب مشاهده می‌شود، ادامه داد: در همین زمینه و در شرایط جدید، از ادامه مسیر مذاکرات درباه تکمیل و راه‌اندازی خط لوله انتقال گاز به پاکستان استقبال می‌کنیم.

بخش ایرانی خط لوله آی پی (IP) به طول ٩٠٠ کیلومتر با هزینه ٢,٥ میلیارد دلار ساخته شده و برای تکمیل آن نیز باید حدود یک میلیارد دلار دیگر  سرمایه‌گذاری شود، اما بخش دوم این خط لوله در خاک پاکستان به طول ٧٨٠ کیلومتر هنوز ساخته نشده است.

منبع: ایرنا

خواندن 196 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395