یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 09:50

صنایع لبنی قیمت فرآورده‌های خود را 32 تا 37 درصد افزایش داده‌اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور گفت: افزایش 9 درصدی قیمت شیرخام صرفه تولیدی برای دامداران ندارد.

سید احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور ، در خصوص افزایش قیمت شیر خام و عدم رضایت دامداران از این افزایش قیمت اظهار کرد: قیمتی که مدنظر انجمن دامداران و وزارت جهادکشاورزی 1750 تومان بود اما ستاد تنظیم بازار متاسفانه 1570 تومان اعلام کرد که این مساله ادامه فعالیت دامداران را با مشکل مواجه می‌کند.

وی افزود: با وجود قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های بالای تولید که دامداران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند نمی‌توان به تولید ادامه داد و دامداران تحت فشار هستند.

مقدسی گفت: ستاد تنظیم بازار تنها 9 درصد به دامداران اجازه افزایش قیمت شیر خام را داد که این میزان افزایش، مشکل تولید را حل نکرد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران کشور در رابطه با افزایش 32 درصدی قیمت فرآورده‌های لبنی تصریح کرد: در حالی که به دامداران تنها اجازه افزایش 9 درصدی قیمت شیر را دادند اما صنایع لبنی قیمت فرآورده‌های خود را 32 تا 37 درصد افزایش دادند.

وی گفت: در بحث قیمت‌گذاری‌ها، صنایع هم تحت فشار هستند و شرایط سختی دارند اما افزایش 9 درصدی قیمت شیرخام صرفه تولیدی برای دامداران ندارد.

منبع: ایلنا

خواندن 244 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395