سه شنبه, 23 مرداد 1397 ساعت 10:17

مدیران و کارکنان مهارت‌های ارتباطی می‌آموزند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فقدان مهارت های ارتباط میان فردی در نیروی انسانی(کارگر و کارفرما) موجب بروز تنش های جدی فضای کار می شود.

سازمان بین‌المللی کار عوامل مؤثر بر بهره‌وری را از دیدگاه وسیع‌تر از جمله عوامل زیست محیطی و جغرافیایی، عوامل تشکیلاتی و عوامل انسانی از قبیل روابط مدیریت و کارکنان، شرایط اجتماعی و روانی کار ارزیابی می کند که با توجه به این تقسیم بندی می توان دریافت، بهبود روابط میان مدیریت و کارکنان در ادارات و سازمان ها یکی از اقدامات ضروری است اما گاهی اوقات افراد مهارت های لازم برای برقراری ارتباطی مفید و موثر را ندارند.
سلیمان پاک سرشت در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: آموزش روابط میان فردی در محیط کار را در قالب مهارت های عمومی لحاظ کرده ایم تا بتوانیم گامی برای ارتقاء این مهارت در فضای کاری برداریم.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: به طورقطع نمی توان انتظار داشت افراد برای آموزش این مهارت ها در کلاس های آموزشی حضور یابند به همین دلیل برای تقویت این نوع از مهارت در نیروی انسانی باید از امکانات و ظرفیت های رسانه ها بهره کافی ببریم.
وی افزود: تفکر تیمی، همکاری و هماهنگی گروهی و شیوه درست انتقاد کردن از مهمترین بخش های آموزش مهارت های عمومی شهروندی است که اجرای آن را دنبال می کنیم و تلاش داریم در این زمینه مهارت های ضروری را در قالب بسته هایی در فضای مجازی به شهروندان ارائه دهیم.
منبع: ایرنا

خواندن 170 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395